Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Sulmet terroriste, Policia franceze arreston 5 çeçenë

cecPolicia në jug të Francës thotë se ka arrestuar 5 çeçenë të dyshuar për planifikimin e një sulmi. Arrestimet u kryen në qytetet Montpelier dhe Beziers. Gazeta lokale “Midi Libre”, njoftoi se edhe pranë një stadium në Beziers u gjetën eksplozivë. Ndërkohë, kryeministro francez Manuel Valls i tha sot gazetarëve se sulmet e kohëve të fundit në Paris kanë ekspozuar ekzistencën e “një apartejdi gjeografik, social dhe etnik” në Francë. Franca është në gjendje gatishmërie që kur ndodhën sulmet terroriste ndaj zyrave të revistës satirike të përjavshme “Charlie Hebdo” dhe në një qendër tregtare në Paris në fillim të muajit, që shkaktoi 20 të vrarë, mes tyre edhe autorin e sulmit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet