Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Përballja e robotëve luftarakë mes Amerikës dhe Rusisë

Ushtria ruse ka prezantuar dje para presidentit Vladimir Putin, robotin e i quajtur “Avatar” qe ka goditur me pesë plumba në objektiv.

Por superfuqia tjeter SHBA, ka paraqitur robotin e tyre të ri humanoid.
Përveç robotit, janë prezantuar edhe pajisjet moderne ushtarake ruse për rritur efikasitetin dhe sigurinë e ushtarëve në fushën e betejës.
Amerikanët kanë “mjetet e tyre per lufte”, dhe kështu ata kanë paraqitur një version të përmirësuar i robotit të tyre i quajtur “ATLAS”.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet