Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Obama i ofron mbështetje Francës

ob hollPresidenti i Shteteve të Bashkuara, Barack Obama, ka biseduar në telefon me presidentin e Francës, Franocis Hollande, në lidhje me hetimet e sulmeve terroriste në Paris. Në deklaratën e Shtëpisë së Bardhë thuhet se Obama ka rikonfirmuar angazhimin e tij për të ofruar çfarëdo ndihme që i duhet Qeverisë franceze. Franca mbetet në alarm të sigurisë pasi militantët islamistë kanë vrarë 17 persona në dhe përreth Parisit, dy javë më parë. Obama dhe Hollande kanë biseduar edhe për krizën në Ukrainë, negociatat bërthamore me Iranin dhe konfliktin izraelito-palestinez.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet