Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Ish-Presidenti Topi: Në 21 Janar, Berisha vrau nga dritaret e Kryeministrisë

Bamir-Topi-621x350Ish-Presidenti Bamir Topi ka reaguar sot për ngjarjen e 21 Janarit 2011 në përvjetorin e katërt të saj. Gjatë një takimi të mbajtur në qytetin e Elbasanit, Topi deklaroi se Berisha vrau nga dritaret e Kryeministrisë. “Askush nuk duhet të akuzojë drejtësinë, e akuzuar mbetet politika nga të gjitha krahët. Propozoj që politika t’i japë Berishës medalje trimërie. Berisha vrau nga dritaret e Kryeministrisë. Drejtësia dëshmon se është e instrumentalizuar nga politika. Kryeministri Rama është shumë i dobët para kundërshtarit të tij. Nuk është bërë gjyqi politik, të bëhet në Parlament”, theksoi Topi.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
1 Comment
  1. Ded Martini says

    A mashkull i keq je. Me kujtohesh kur u bane pordhsident. Me nje fjal ,qe pate than. Po berishes ,keto tava ju deshten

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet