Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

IFFHS shpall trajnerin më të mirë të vitit 2014

carlo ancelottiTrajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, është shpallur trajneri më i mirë i viti 2014.

Këtë epitet strategu italian e ka marrë nga Federata Ndërkombëtare e Historisë dhe Statistikave në Futboll (IFFHS). Ish-trajneri i Milanit, Chelseas dhe PSG-s ka lënë prapa vetës Diego Simeonen, Pep Guardiolan dhe Jose Mourinhon.

Trajnerët e vitit 2014

1.Carlo Ancelotti (Real Madrid) 169 piket

2. Diego Simeone (Atlaetico de Madrid) 139

3.Pep Guardila (Bayern Munich) 76

4.José Mourinho (Chelsea) 15

5.Unai Emery (Sevilla) 11

6.-Manuel Pellegrini (Manchester City) 8

7.Jürgen Klopp (Borussia Dortmund) 7

8.Antonio Conte (Juventus) 6

9.Ronald Koeman (Feyenoord) 3

10. Rudy Garcia (Roma) 2

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet