Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Grabitjet bënë bashkë serbë e shqiptarë, arrestohet banda në Austri

lafamilaaaPolicia e Austrisë ka arrestuar një bandë me anëtarë nga Ballkani (shqiptarë dhe serbë), duke vënë në pranga 12 persona të dyshuar.
Pas një operacioni ku u angazhuan mbi 120 forca të rendit, policia austriake ka  goditur bandën e quajtur “La Familia”.

Sipas policisë mësohet se shumica e të arrestuarve ishin nga shqiptarë nga Kosova dhe serbë që akuzohen se kanë kryer 51 akte dhune dhe ka grabitur dhjetëra shtypi austriake.

Ata dyshohen gjithashtu edhe për disa plagosje. Gjatë aksionit me cilësinë e provave janë konfiskuar disa armë të kalibrave të ndryshëm, thikë, kapuça që shërbenin për maskim dhe një sërë mjetesh të tjera.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet