Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Çifti që u martua 66 herë në kërkim të dasmës ideale

dasma-idealeNjë çift që deri tani ka thënë “Pranoj” 66 herë, po përgatitet të shtojë edhe Zelandën e Re në listën e tyre të dasmës, duke pretenduar se tashmë e kanë gjetur vendin perfekt.

Alex Pelling dhe Lisa Gant nga Manchester kanë ndërmarr këtë nismë në 3 vite e gjysmë dhe tani po përgatiten të udhëtojnë drejt Zelandës së Re për tu martuar sërish më 28 janar.
Çifti me shpirt aventuresk ka pasur një ceremoni martesore në çdo vend që ka shëtitur në botë, por thotë se ende nuk e ka bërë ceremoninë perfektë.
Ceremonitë martesore janë zhvilluar sipas traditave të vendit ku e kanë mbajtur atë.


Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet