Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

A duhet të flini lakuriq!

lakStudimet e me hershme kanë treguar se më pask se 10% e popullit amerikane bëjnë gjumë jo të mirë, nuk është në pyetje se mardhënjet seksuale tek ata kanë vdekur, por ekspertët tregojnë së shumica e tyre, partnerëve apo ciftëve bëjnë gjumë me pizhama të tyre, edhe kjo sic duket i largon ata edhe me shumë nga seksi. Ne, tani do ju prezentojm disa arsye pse duhët të flini lakuriq.

Jennifer Landa tregon se të fjeturit lakuriq, do ju ndihmon shumë, sidomos kur bëhet fjalë për femrat, ngase vagina e tyre ka nevojë shpesh herë për ajër të paster. Ecjet e vazhdueshme, puna, shopping dhe vizitatë e ndryshme, në një formë apo në formën tjeter e bëjnë paksa të ndjersitur vaginen edhe pse pastrohet, por prap se prap, marrja e ajrit të freskët është një efekt shumë i mirë tek vagina, dhe kjo gjë me se miri bëhet atëherë kur fjetja të bëhet lakuriq, pasiqe për një kohë të gjatë vagina to jetë e furnizuar me ajër të pastër dhe keshtu që kjo i mundeson vaginës që gjatë gjithë kohës të jetë e freskët.

Ju do flini me rehat neës do flini lakuriq, arsye tjetër është, pasiqe trupi gjithmonë ka ngrohtësin e vetë edhe pastaj nesë gjatë natës do i shtohen pizhamat atëherë do krijohet një temperaturë shumë e lartë dhe keshtu që nuk mund të keni gjumë të rehatshem dhe nuk mund të relaksoheni fare. Temperatura e dyfishuar do ju bëjë që gjumi juaj të largohet dhe zgjidhja me e mirë do ishte po te flini lakuriq.
Arsye tjeter e fjetjes lakuriq është edhe se do dukeni me bukur, ngase gjatë gjumit lakuriq trupi juaj do jetë më i ftoftë, pra temperatura trupore është në rënjë, atëherë kjo do shkaktoj apo do ndihmoj në rritjen e hormonëve, dhe ky është një veprim i mirë pasi që me rritjen e hormonëve lekura dhe flokët tuaja do duken shumë me mirë, dhe ju do dukeni me tërheqëse gjithëmon.

Fjetja zhveshur apo lakuriq do ju ndihmoj poashtu që të flini shumë rehat, ngase kortizoli që është hormon i stresit do jetë i ulët dhe kjo do ju bëjë që ju të flini me rehatë kur jeni lakuriq, poashtu gjatë kësaj kohë, ju do mbani nën kontrroll nivelët e enërgjisë edhe urisë. Ndërsa në rastet kur gjumi juaj është ndërprerë si pasoj e temperaturës së lartë të trupit dhe pizhamave atëherë, ju do zgjoheni edhe pastaj do vreni se keni nevojë për pak ushqim, ngase do dukeni se jeni shumë të uritur. Pra kjo është edhe një arsye tjetër me shumë pse duhet të flini lakuriq.

Ju do të ndiheni shumë me seksi. Fjetja lakuriq do ju ndihmoj që të ndiheni gjithëmone më të freskëta, dhe kur egziston kjo ndjenjë atëherë egzistone një besim në vet vetë se ju jeni edhe duke u ndjerë me seksi, ngase trupi i relaksuar, vagina e freskët , padyshim që edhe ju do ndiheni shumë me të freskëta brenda vetës suaj, edhe ajo që ju ndini brenda gjithëmon do reflektoj në pamjen tuaj të jashtme.

Ju do keni mardhenjë seksuale me të mira. Fjetja lakuriq do ju mundësoj gjatë gjithë kohës që trupat të jenë në fërkim me njeri tjetrin dhe keshtu që do nxisë edhe me shumë epshin seksuale, dhe kështu që pothuajse do keni mardhenjë të rregullta seksuale, poashtu kur do keni mardhenjë të rregullta atëherë do jeni edhe me të shëndetshem edhe do keni edhe një lidhje dhe një jetë seksuale me të mirë dhe me të shëndetshme. Pra, fjeta lakuriq ka shumë veti dhe cilësi të mira, keshtu që nata tjeter duhet te ju zë pa pizhama. Kosovarja-KS

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet