Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Rama: Të rihapen hetime të plota për katër vrasjet e 21 janarit

rama-21-janarKryeministri Edi Rama kerkon rihapjen e hetimeve per vrasjet e 21 janarit. Me ane te nje mesazhi ne Facebook, Rama ka shkruar se eshte e nevojshme rihapja e plote e ceshtjes.

“Në 4-vjetorin e përkujtimit të 21 Janarit tragjik me familjarët e Ziverit, Hekuranit, Aleksit dhe Faikut, për të cilët drejtësia ende mungon. Sot, përmes dhënies nga qeveria të pensioneve të veçanta për familjet e katër dëshmorëve, shteti shqiptar njohu përgjegjësinë për vrasjen e katër qytetarëve shqiptarë.

Hapi tjetër që i takon shtetit është rihapja e plotë e çështjes, pasi asgjë tjetër veç drejtësisë nuk e shëron dot plagën e 21 Janarit”, shkruan Rama në statusin e tij, Facebook, pak ore pasi mori pjese ne homazhet per kater viktimat.

Rama homazhe me familjaret e viktimave

Kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga familjarët e katër viktimave të ngjarjes tragjike të 21 Janarit ka zbritur në sheshin para selisë së qeverisë për të vendosur lule në shenjë kujtimi. Në katër vjetorin e tragjedisë që la katër protestues të vdekur, Rama priti fillimisht në zyrë familjarët dhe më pas zbriti bashkë me ta në bulevard duke marshuar në të katër pikat ku u vranë protestuesit.

Pas vendosjes së luleve, Rama nuk dha asnjë prononcim përpara medias. Permes nje komenti ne Facebook ai shprehet “Me familjaret e 21 janarit.Koha per te levizur me nje alternative te re kerkimi te drejtesise. Asgje veç drejtesise nuk e mbyll 21 janarin!”.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!
6 Comments
 1. MALSORI says

  po Ilir Meta pse nuk erdhi per te vendosur lule

 2. Ded Martini says

  Luftuan si luanat per lirin ,qe Gezon populli sot. Por harruen k, pa lar

 3. Ded Martini says

  S,kishin koh. Rama e berrisha sh, te merzitun

 4. shaban says

  Ama dhe Rama u dha urdher familjareve te viktimave o dilni per te vendosur lule ose ju lash pa pension sepse me sa lexova deklaraten e vajzes se Ziverit ajo nuk do te dilte me ne shesh sepse ishte e zhgenjyer dhe nuk kishte besim kurse ndodhi e kunderta me urdher te Rames dolen te gjithe sepse per ndryshe i heq pensionin dhe te drejten e studimit.

 5. Selim Rroshi says

  Del kryeministri dhe si ne opozite si ne pushtet del e marshon ne rruge. Po si ste vjen turp o 2 metrosh ja do kaloje 3 dite e prap pas nje viti do hedhesh karafila prap ne rruge. Skam pare burre me te neveritshem si ty o kryeminister.

 6. xhardinieri says

  Sa komentus injorant

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet