Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Vrasja e dyfishtë në Selitë, gjykata: Edhe 30 ditë burg biznesmenit Flamur Ymeri

viktimat-seliteGjykata e Tiranës vendosi një masë të re sigurie 30 ditë burg për ndërtuesin Flamur Ymeri, 45 vjec, i akuzuar për vrasjen e dy personave në banesën e tij në Selitë në 17 dhjetor të vitit 2014.
Masa e re e sigurisë është caktuar sot nga gjykata në përfundim të masës së parë 30 ditë burg të vendosur në 20 dhjetor të vitit  2014.
Me kërkesë të prokurorisë, togat e zeza vendosën ta mbajnë në burg Flamur Ymerin i cili akuzohet se ka vrarë shtetasit Ervin Shaba dhe Adnan Luli.
Autori i krimit Flamur Ymeri dhe gruaja e tij pretenduan se në mëngjesin e 17 dhjetorit 2014 dy të rinjtë hynë në vilën dykatëshe në Selitë dhe kërkuan paratë si dhe të zotin e shtëpisë.
Ai u përplesh me viktimat dhe pretendon se ua ka marrë armët dhe i ka vrarë të rinjtë me armët e tyretë zjarrit.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet