Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Si u shitën për 12 orë 500 makinat e para “Golf Special”

golf-specialShumë klientë e përdorues entuziastë të markës Volkswagen kanë pritur datën 8 janar, 2015 për të bërë porositë për VW Golf R 2016.
Kur porositë online nisën në orën 12:01 pas mesnatës së kësaj date, u deshën më pak se 12 orë para se të gjitha 500 njësitë e edicionit special të makinës të shiteshin.
Shumë prej të kualifikuarve iu kërkua të depozitojnë një paradhënie prej 500 dollarësh (në rast se nuk keni arritur të jeni në mesin e 500 blerësve, ju kthehen paratë) për t’u bërë një prej 500 “fatlumëve” në SHBA për të qenë pronarë të Golf R të ri, ndërsa pjesën e mbetur, që është 39,090 dollarë, e paguani më vonë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet