Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Kapet me pistoletë dhe granatë difensive, prangoset 64 vjecari në Lezhë

policia-lezheeePolicia e Lezhes njoftoi se në ora 16.30, është bërë arrestimi në flagrancë i shtetasit Mark  Grishaj, vjeç 64, banues në Torovicë, Lezhë, pasi gjatë kontrollit në banesën e tij në Torovicë, Lezhë, në stallën e bagëtive iu gjetën dhe sekuestruan një armë zjarri pistoletë TT mod. 54, me një karikator me 7 fishekë si dhe një granatë dore difensive me një ndezës unifikues. Materjalet i kalojnë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprën penale të “Mbajtje pa leje e armëve luftarake e municionit”

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet