Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

Ancelotti: Ja cfarë i duhet Realit, loja e fortë s`mjafton

ancelotti14Inteligjence pervec forces. Ja cfare i duhet Realit sipas trajnerit Carlo Ancelotti. Ai ka thënë se skuadra e tij ka bërë një ndeshje shumë të mirë në fitoren kundër Getafës.
“Los Blancos” dje mundën Getafën në udhëtim me rezultat 0-3, duke lënë bërë një performancë të shkëlqyer pas zhgënjimit në duel me Atletico Madridin.

“Në përgjithësi patëm një paraqitje të shkëlqyeshme. Ne kemi luajtur me intensitet të madh, ndërsa në pjesën e dytë luajtëm me inteligjencë”, ka thënë Ancelotti.

“Tashmë ngadalë jemi përmirësuar dhe tani jemi kthyer një Madrid i vërtetë”, tha tekniku italian. Ancelotti beson se skuadra e tij do të vazhdojmë më formën e mirë edhe në ndeshjet e ardhshme.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet