Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta, Informacione nga Shqiperia

Milani dështon në “San Siro”

milani2014Milani ka vazhduar me rezultate zhgënjyese edhe në javen e 19-të në Serie A.

Skuadra e Pippo Inzaghit, është mundur nga Atalanta në San Siro, me rezultat minimal, 0-1.

Goli i vetëm i kësaj ndeshje, u shënua në pjesën e parë. Sulmuesi German Denis, që në minutën e 33’, përfundoi me gol një asistim të marrë nga Moralez.

Kjo humbje, përkeqëson edhe më shumë situaten e Milanit në garë për vendin e tretë, pasi renditet në vendin e 9 me 26 pikë, ndërsa kjo ishte ndeshja e katër, që kuqezinjtë, nuk dinë për fitore.
Atalanta me këto tre pikë, renditet në vendin e 15 me 20 pikë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.