Lëngu natyral që ju dobëson deri në 3 kilogramë në javë

Kliko per me shume info

lengu-mjalteStudieuesit së fundmi kanë zbuluar se një lugë kafeje me mjaltë çdo ditë mund të bëjë çudira për organizmin tuaj. Mjafton të zëvendësoni sheqerin me mjaltë dhe ju do të mund të humbisni shumë në peshë, shkruan Femina.

Ndërsa lëngu magjik që ju bën të humbisni deri në 3 kg në javë është: ujë i ngrohtë më 1 lugë mjaltë dhe limon, e konsumuar 3 herë në ditë, mëngjes esëll, pas dreke dhe në darkë.

Kliko per me shume info

Mjekët gjithashtu këshillojnë të konsumohen shumë perime, pak fruta, aspak patate, shumë pak karbohidrate dhe gjithçka tjetër që nuk përmban yndyrë.

Gjithashtu është shumë e rëndësishme që të eliminojmë nga dieta jonë e përditshme ato që njihen si “ushqimet mbeturina”.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here