Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Ja çfarë kishin planifikuar të bënin ekstremistët që u vranë mbrëmë në Belgjikë

belgGrupi radikal islamik që u shpartallua nga policia belge mbrëmjen e kaluar kishte planifikuar të kryentë një vepër kriminale. Dy luftëtarët e dyshuar si pjesëtarë të ISIS-it u qëlluan për vdekje nga forcat speciale në qytetin Verviers. Sipas hetuesve ishte vetëm çështje orësh që këta dy persona të viheshin në veprim e të rrëmbenin një polic dhe një gjykatës. Pengjeve do tu prisnin kokat në video të cilat do ti regjistronin dhe më pas do ti publikonin në internet në emër të ISIS-it për të provuar forcën e kësaj lëvizjeje ekstremistë.

 

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet