“Mercedes Benz” prodhon makinën rivale të BMW X6

Kliko per me shume info

benz-GLA-AMGGjigandi gjerman i makinave Mercedes ka prezantuar makinen e re në panairin Amerikës Veriore në Detroit e cili është e ngjashme me BMW X6.
Kjo makinë GLE 63 AMG dhe është e ngjashme më modelin X6 të BMW me një stil Coupe.
Makina do të ofrojë motorrë më të vogël, por modeli është i pajisuar me një motorr 5,5 litërsh V8 që prodhon 585 kuaj fuqi.

Ai tejkalon kuajfuqitë e X6 ai i ka vetëm 567 te tille. Për vetëm 4,2 sekonda mund ta arrije shpejtësinë prej 100km/h, ku është shumë madhështorë sepse peshon 2.5 tonë.

Kliko per me shume info

Motorri ofron shpejtësinë maksimale 275 km/h. Nga pamja megjithate nuk është Mercedesi më mahnitës që keni parë.

Makina jep një ndjenjë sportive duke u ndjerë si një përbindësh. Ende nuk ka cmim për GLE, por vetura e Mercedes Benz del në shitje në qershor të këtij viti.loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here