Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Francë, revista dërgon në botim edhe 5 milionë kopje me karikaturën e Profetit

charlieeeMiliona kopje të tjera të javores franceze, Charlie Hebdo, janë duke u printuar, pasi miliona të tilla janë shitur brenda orësh.

Raportohet se pesë milionë kopje janë duke u prodhuar, nga tre milionë sa ka qenë e planifikuar.
E gjithë kjo një javë pasi islamistët e armatosur kanë vrarë 12 njerëz në zyrat e revistës dhe pesë të tjerë në sulmet e mëvonshme në Paris.

Al Kaida në Jemen ka marrë përgjegjësinë për sulmin, duke thënë se është hakmarrë për Profetin Muhamed, karikatuarat e të cilit i ka botuar revista.

Numri i parë i revistës pas sulmit, ka në ballinë po ashtu karikaturën e Profetit duke qarë dhe duke mbajtur një shenjë që lexon “Unë jam Charlie”.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet