Lajmi Fundit
LajmiFundit, Portal me Lajme nga Shqiperia

BMW prezanton gjenerat e re të makinave të Serisë 6

bmw-s6BMW ka prezantuar në Auto Showin në Detroit gjeneratën e re të Serisë 6 me disa ndryshime të vogla.

Coupe, Kabrio dhe Gran Coupe të Serisë 6 tani vijnë me dizajn të ri dhe me disa ngjyra të reja. Modeli 640i ka motor 3.0 litër me 315 kuaj fuqi.

Modeli 650i ka motor 4.4 litër turbo V8 me 445 kuaj fuqi. Kjo makinë arrin shpejtësinë prej 100km/orë për vetëm 4.3 sekonda.

loading...

Rekomandojme

Modeli M6 vjen me motor 4.4 litër turbo V8 dhe me 552 kuaj fuqi. Modelet 640i dhe 650i vijnë me transmision prej tetë shpejtësive. Njëri variant i M6 ka gjashtë shpejtësi, ndërsa tjetri shtatë.

Kjo gjeneratë makinash do të dalë në shitje pas muajit mars.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet