BMW prezanton gjenerat e re të makinave të Serisë 6

Kliko per me shume info

bmw-s6BMW ka prezantuar në Auto Showin në Detroit gjeneratën e re të Serisë 6 me disa ndryshime të vogla.

Coupe, Kabrio dhe Gran Coupe të Serisë 6 tani vijnë me dizajn të ri dhe me disa ngjyra të reja. Modeli 640i ka motor 3.0 litër me 315 kuaj fuqi.

Kliko per me shume info

Modeli 650i ka motor 4.4 litër turbo V8 me 445 kuaj fuqi. Kjo makinë arrin shpejtësinë prej 100km/orë për vetëm 4.3 sekonda.

Modeli M6 vjen me motor 4.4 litër turbo V8 dhe me 552 kuaj fuqi. Modelet 640i dhe 650i vijnë me transmision prej tetë shpejtësive. Njëri variant i M6 ka gjashtë shpejtësi, ndërsa tjetri shtatë.

Kjo gjeneratë makinash do të dalë në shitje pas muajit mars.

loading...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here