Lajmi Fundit
Lajmi i Fundit, Lajme Shqip, Gazeta Online, balkan, lajme live 24

Financieri braktis punën për tu bërë zombie profesionist

zombie15Një financier ka braktisur punën e tij me orar të plotë për t’u bërë një “zombie” profesionist.

Financieri i lodhur me numrat, Alex Noble i tha shefit të tij se dorëhiqej për të pasur më shumë kohë që të sillej si një “i vdekur i gjallë”.

“Nuk besoj që shefi më kuptoi kur ia shpjegova. As miqtë e mi nuk e kuptojnë pse e kam lënë punën”, tha 26-vjeçari nga Uellsi.

Ai ka trgeuar për ‘Wales Online’ se : “Gjithmonë më kanë tërhequr të vdekurit e gjallë. Kam kaluar 5 vite duke qenë “zombie” në filma, seriale televizive apo video-lojëra. Tani jam punësuar nga një kompani që drejton një lojë me “zombie” ku vullnetarë të shumtë ndiqen nga të vdekurit e gjallë nëpër pyje.”

Ai tani është “mësues” i cili i jep leksione vullnetarëve të lojës si të sillen si “zombie”.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Leave A Reply

Your email address will not be published.