Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Ekzekutohet edhe terroristi që mbante peng 6 persona në Paris

terroristi-parisPolicia franceze ka vrarë edhe pengmarrësin Amedy Coulibaly i cili kishte kidnapuar 6 persona në një shitore hebreje në Porte de Vincennes.

Amedy Coulibaly dyshohet se ka vrarë dje edhe një police franceze. Bëhet e ditur se 5 pengje që janë mbajtur nga ai, janë liruar.

Në orën 17:01 te se premtes, pas disa orësh qëndrimi pezull, u dëgjuan të shtënat dhe shpërthimet e para në ndërtesën në Dammartinku ndodheshin të fshehur dy vëllezërit Said dhe Cherif Kouachi, të cilët mbanin peng edhe titullarin 27-vjeçar të shtypshkronjës në të cilën ata po qëndronin.

Dy terroristët u vranë në sulm, ndërsa pengu shpëtoi dhe u largua nga ndërtesa me shpejtësi me anë të një helikopteri që ndodhej në tarracë.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet