Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Dy vëllezërit terroristë ishin në listën e zezë të Britanisë së Madhe

France Newspaper AttackDy vëllezërit që shkaktuan masakrën në selinë e Charlie Hebdo në Paris mësohet se ishin në listën e britanikëve dhe u ndalohej fluturimi drejt këtij vendi. 32 vjeçari Cherif dhe 34 vjeçari Said Kouachi, janë identifikuar si rrezik potencial terrorizmi dhe u vendosën në listën e vëzhgimit nëse do të tentonin të futeshin në Britaninë e Madhe përmes porteve apo aeroporteve. Vëllezërit u futën në listën e ekstremistëve pasi vëllai i vogël u dënua për akuzë terrorizmi në vitin 2008 dhe në burg qëndroi me një xhihadist të njohur për trajnimet që ka bërë me Al Qaedan dhe vizitat në zyrat e Osama Bin Laden.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet