Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Francë, 4 sulme brenda 24 orësh, agresori me kokë të rruar dhe antiplumb

parisNjë tjetër sulm ka ndodhur në Paris në orën 8:06 minuta, në Porte-de-Chantillon, ku dy policë bashkiakë kanë mbetur të plagosur, njëri prej te cileve humbi jetën 2 orë më pas.

Mediat franceze thonë se agresori është larguar në drejtim të metrosë me një automjet, tip Clio të bardhë. Policia është vënë në ndjekje të tij dhe pas një shkëmbimi zjarri në Montrouge (Hauts-de-Seine), një burrë është arrestuar.

Dy policët ishin duke trajtuar një aksident në rrugë, kur atyre iu është afruar një makine Clio e bardhë dhe një person i qëlloi nga pas me kallashnikov duke u larguar me shpejtësi. Agresori ishte me kokë të rruar dhe jelek antiplumb dhe i arrestuari ka karakateristikat e të dyshuarit.

Ky sulm ka ndodhur në kohën kur në të gjithë Francën janë marrë masat nr.1 kundër terrorizmit dhe janë vënë në kontrollin e policisë, institucionet dhe objektet e rëndësishme.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet