Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Ahmeti: Kriminelët e luftës, ose burgosen ose arratisen

ahmKryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti, thekson se krimineli nuk bënë të kthehet në vendin e krimit. Ai këto komente i ka bërë në Facebook duke komentuar arrestimet e aktivistëve të lëvizjes Vetëvendosje (LVV) në qytetin e Gjakovës të cilët protestuan kundër vizitës së serbëve në këtë qytet. Ai në rrjetin social Facebook ka shkruar se “mos u thirrni në vlera evropiane sepse në Evropë kriminelët e luftës janë ose në burg ose të arratisur nëpër vende të largëta”. “Respekt për aktivistët dhe qytetarët e Gjakovës që protestuan kundër kësaj vizite. Njëherit bëj thirrje të lirohen protestuesit e arrestuar sa më pare”, ka shkruar Ahmeti. RTK

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet