Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Një asteroid gjigant kërcënon Tokën

asteSipas astronautëve amerikan të NASA-s, shkëmbi pritet të fluturojë në një distancë prej 1.2 milionë kilometrash. Një asteroid gjigant që është të paktën 20 herë më i madh se meteori Chelyabinsk, do të fluturojë pranë Tokës më 26 janar. Sipas astronautëve amerikan të NASA-s, shkëmbi pritet të fluturojë në një distancë prej 1.2 milionë kilometrash.

Asteroidi, i quajtur 2004 BL86, është mes 440-1000 metrave në diametër. Distanca që pritet të ndajë atë nga Toka është rreth tre herë sa distanca mes Hënës dhe Tokës. Sipas astronautëve nuk ka asnjë kërcënim që shkëmbi të përplaset me planetin tonë. Lëvizja e asteroidit do të vëzhgohet nga Observatori Goldstone, i vendosur shkretëtirën Mojave në Kaliforni. Kosovarja-ks

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet