Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Vlorë, një anije peshkimi jep sinjalin SOS, 2 milje larg bregut

anije-platforme1Një anije peshkimi ka lëshuar sinjalin SOS, rreth 2 milje larg bregut të Vlorës, pasi i janë fikur motorët në det të hapur.

Mësohet se një anije e Delta Force është nisur menjëherë drejt vendit të ngjarjes dhe ka bërë të mundur rimorkimin e mjetit që lëshoi alarmin, në bordin e të cilit ndodheshin dy peshkatarë.

Fatmirësisht moti sot ka qenë i qëndrueshëm dhe peshkatarët nuk kanë rrezikuar jetën. Aktualisht mjeti është ankoruar, ndërsa peshkatarët janë në gjendje të mirë shëndetësore.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet