Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Publikohen pamjet brenda tragetit që mori flakë në det


Brindisioggi.it ka bere publike pamjet nga brenda tragetit qe mori flake ne det ne fund te dhjetorit 2014.

Videoja sipas medias italiane dëshmon kaosin që ka mbizotëruar në kuvertën e anijes. Rroba, shapka, batanije, kuti dhuratash të hedhura e mbeturina.

Autoritetet njoftojne se kërkimet po zhvillohen ende ndersa nuk janë gjetur viktima të tjera brenda ndaj numri i të vdekurve nga tragjedia shënon 11.
Trageti Norman Atlantic, tashmë i sekuestruar, i rimorkiuar nga “Marietta Barretta” dhe shoqëruar nga dy rimorkiatorë të tjerë, ka hyrë në portin e jashtëm të Brindisit.
Hetuesit kanë gjetur më pas kutinë e zezë, provën e parë për të arritur në zbulimin e shkakut të zjarrit dhe dinamikën e ngjarjeve.
Ne bordin e tragetit te linjes Greqi-Itali ndodheshin 478 persona ne momentin e renies se zjarrit, perfshi edhe 15 shtetas shqiptare.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet