Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Si të kuptoni nëse i mungoni, sinjalet që nuk mund të gaboheni

feSi te kuptoni qe i mungoni vërtet apo nëse historia juaj ka mbaruar? E nisim me supozimin se një marrëdhënie nuk mbaron kurrë ne momentin kur njeri nga te dy thotë se ka “marre fund” por te shohim cilat janë shenjat qe nuk mund te gaboheni te cilat ju bëjnë te kuptoni se i mungoni apo jo.

Çdo femër pas një ndarje apo pauze refleksioni ku mund te bëni te njëjtën pyetje. ” I mungoj” ? Si te kuptoni se pavarësisht krizës apo një moment largimi i mungoni apo jo? Provoni te kuptoni ato pak sinjale qe ne teori mund t’u japin shprese.

Sigurisht nëse vazhdoni te qëndroni ne kontakt përmes e-mail, rrjeteve sociale apo dhe thjesht ne telefonata sporadike atëherë me siguri nuk ka shkuar me tej gjendja. Nëse dëshironi ta rimerrni mbase është mire te shfrytëzoni faktorin kohe sepse sa me shume te kaloje koha aq me shume komplikohen gjerat.

Nëse ndaj lajmit se po dilni me dike tjetër e kuriozon atë apo interesohet tek miqtë atëherë duhet te dini se nuk është totalisht indiferent ndaj jush përkundrazi mund te jete penduar për zgjedhjen qe ka bere. ju kërkoni te qëndroni miq? Kur një histori mbaron edhe pse mund te mbaroj mire momentalisht te dy palët kane nevoje për te qëndruar larg. Mbase ne te ardhmen do te ktheheni miq por nëse ai jua kërkon kaq shpejt do te thotë se thelle nuk dëshiron t’u humbas. Ju mbetet ju për ti bere te kuptoje se ai ka nevoje për prezencën tuaj por sigurisht jo ne rolin e një mikeje.

Ai qe ju injoron. Kjo do te thotë se ka mbaruar vërtet? Nuk është e thënë ndonjëherë largohet sepse mund te behet fjale për krenari apo thjeshte po përpiqet te kuptoje se mund te ece përpara edhe pa ju. Ne këtë rast lëreni te shkoje.

Ai ka gjetur një tjetër. Mbase mund te jete partnerja e jetës se tij, por ndoshta dhe jo. Mbase po kërkon te qartësoj idetë, mund te kthehet prapa por mbase dhe jo. Ju mbetet juve nëse dëshironi te prisni apo jo. /Kosovarja-KS/

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet