Lajmi Fundit
Portali Lajmifundit sjell Lajme nga Shqiperia, informacionet e fundit, lajmeshqip, lajmet, lajm nga vendi, lajme nga kosova, lajme rajoni, bota, live te fundit news 24

Atletico i afrohet Realit e Barcës

atleticooSkuadra kampione e La Ligës, Atletico Madrid, e ka filluar me fitore vitin 2015. Të përzgjedhurit e Diego Simeones, kanë mposhtur në Vicente Calderon, Levante, me rezultat 3:1.

Antonio Griezmaan, edhe këtë ndeshje regjistroi përformancë të lartë, duke shënuar dy gola, të parin në minutën e 18’, dhe të dytin në minutën e 47’, duke i dhënë epërsinë 2:0 vendasve.

El Zhar në minutën e 62’, ngushtoi epërsinë në 2:1, por kjo ishte e gjitha që bënë mysafirët.
Diego Godin hipotekoi fitoren duke shënuar në minutën e 82’ për 3:1.
Pas kësaj fitore, Atletico tani ka 38 pikë, sa ka edhe Barcelona në vendin e dytë ndërsa Reali me 39 pikë udhëheq në La Liga.

Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

Pergjigju

Adresa juaj e-mail nuk publikohet