Home 2014 December

Monthly Archives: December 2014

Jahjaga: Të ndërtojmë shtetin e së drejtës

Presidentja e Republikës së Kosovës, Jahjaga,në urimin e saj për Vitin e Ri, ka thënë se të gjithë duhet të kemi më shumë dashuri...

Rama: Foto e vitit me Papa Franceskun!

Kryeministri Edi Rama ka publiguar foton me Atin e Shenjtë, Papa Franceskun si foto me e mirë e albumit të fotove në statusin e...

Modeli i zemrës me printer tre dimensional

Printimi tre-dimensional po gjen tani zbatim në kardiologji, jo për të krijuar një zemër të re, por një model që i ngjan asaj në...

Përfundon zyrtarisht lufta e SHBA dhe NATO-s në Afganistan

Kjo javë shënon një kapitull të ri mes Uashingtonit dhe Kabulit, fundin e luftës 13-vjeçare në Afghanistan të Shteteve të Bashkuara dhe NATO-s. I...

Filmi “The Imitation Game”

Jo shumë njerëz sot e njohin Alan Turing. Por deshifrimi i kodit Enigma të Gjermanisë naziste nga matematicieni anglez ndihmoi në përfundimin më të...

Mazhoranca do ta votojë kandidatin e Nishanit për Guvernator

Genti Sejko pritet te jete Guvernatori i ri i Republikes se Shqiperise. Lajmin e ka lene te kuptohet Kryeministri Edi Rama qe ne komunikimin...

Brace: Rilindi edhe Bujar Nishani! Prej sot e keni pa mysteqe

Shfaqja e Presidentit Bujar Nishani pa mustaqe ka shkaktuar reagime te menjehershme jo vetem mes komentuesve te thjeshte por edhe ne nivel politik. "Rilind...

Lulzim Basha: Rama llomotitje bajate e plot rrena

Kryetari i opozites Lulzim Basha ka kushtoi mesazhin e fundit publik situates ekonomike ne vend ndersa uroi per shqiptaret vitin e ri 2015. "Po...

Digjet një banesë dy katëshe në Pogradec

Një shtëpi dy-katëshe në Memlisht të Pogradecit është djegur në prag të ndërrimit të viteve. Shkak për zjarrin e rënë në banesë dyshohet të...

Mbyten dy peshkatarë në Karavasta, një trup ende i zhdukur në det

Dy peshkatarë të rinj mendohet të jenë mbytur në lagunën e Karavastasë, mëngjesin e të mërkurës.Ata kishin dale për peshkim dhe rreth orës...

LAJMET E FUNDIT