Tuesday, January 22, 2019
Home Tags Lajme

Tag: lajme

Publikohet lista me vendet e lira të punës në Gjermani, paga...

Në Gjermani aktualisht ka rreth 1,2 – 1,5 milinoë vende të lira pune – varësisht nga momenti...

EMRAT/ Goditet grupi që shpërndante drogë pranë shkollave në Tiranë. Ja...

Policia ka goditur një grup që shpërndanin drogë në afërsi të shkollave në kryeqytet. Gjatë këtij operacioni janë sekuestruar 68 doza më lëndë narkotike “Cannabis...

“Duhet të shkoj në tualet”, si u arratis i riu nga...

Një person i arrestuar pak kohë më parë nga policia e Sarandës është arratisur nga Gjykata e Apelit në Gjirokastër, pak minuta para se...

Rrihte vazhdimisht gruan dhe tre fëmijët, 36-vjeçari nga Divjaka e pëson...

Një 36 vjeçar nga Divjaka është arrestuar pasi ushtronte dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes dhe tre fëmijëve. Blutë e Policisë bëjnë me dije se në...

Policia “kap mat” 33-vjeçarin me kokainë. Ja çfarë mbante në shtëpi

Policia e Fierit ka finalizuar me sukses operacionin e koduar "White" duke bërë të mundur arrestimin në flagrancë të një 33-vjeçari. Burime nga Policia bëjnë...

Aksident i pazakontë, makina “fluturon” në katin e dytë të një...

Një aksident i pazakontë ka ndodhur në Kaliforni, ku një mjet ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në katin e dytë të një...

Efektivit të Policisë Rrugore i djegin “Audi-n” dhe i hedhin granata...

Makina një efektivi të Policisë Rrugore është shkrumbuar mbrëmjen e së enjtes në Fushë-Krujë, nga persona ende të pa identifikuar, ndërsa në oborrin e...

Drejtonte “Ford-in” në gjendje të dehur, bie në pranga shoferi nga...

Një 47-vjecar nga Elbasani ka rënë në pranga pasi është kapur në flagrancë nga Policia duke drejtuar mjetin tip "Ford" në gjendje të dehur. Policia bën...

Kursi i këmbimit/ Forcohet dollari amerikan, parashikohet rënie për euron

Në tregun valutor vendas, euro sot blihet me 133 lekë dhe shitet me 133.70 lekë. Parashikohet një rënie e lehtë e euros. Ndërkohë dollari amerikan ka...

Lirimi i Haki Çakos nga detyra, reagon ministri Xhafaj: Duhet një...

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj ka reaguar lidhur me lirimin nga detyra të kreut të Policisë së Shtetit, Haki Çako. Ministri Xhafaj thotë se ky ndryshim...

SOFT

VIP