Saturday, June 23, 2018
Home Tags Lajme nga teknologjia

Tag: lajme nga teknologjia

Foto/ Ky është iPhone 8, ja sa do kushtojë

Sot kanë dalë në internet fotot e iPhone 8. Ky iPhone do të jetë modeli me ekran më të madh në krahasim me telefonat e...

Edhe Instagram si Facebook e Twitter, ja cfarë do t’ju bëjë...

Protestat e përdoruesve ranë në vesh të shurdhër. Instagram do të heqë dorë nga shfaqja kronologjike e postimeve. Renditja do të vendoset nga një algoritëm...

BMW po planifikon të lansojë këtë super-veturë

BMW po dëshiron që të lansojë një automjet plotësisht vetë-vozitës në rrugët e Gjermanisë brenda pesë viteve, ka paralajmëruar CEO i kompanisë Harald Krueger. Krueger...

Ja si të hapni iPhonen pa fjalëkalim

Video që ju tregojnë si të zhbllokoni një telefon pa fjalëkalim, në fakt janë mashtrime, por megjithatë mbeten më të klikuarat. Një video e tillë...

Facebook “mund” rivalët, sjell super risi

“Facebook” po punon për videot direkte ‘in streaming’. Me pothuajse 1 miliard e 600 milionë përdorues po tremb seriozisht rivalët më të vegjël si...

E pabesueshme, iPhone 6S thyen kufijtë e teknologjisë

Projekti për e Iphone 6S është me të vërtet mahnitës. Projekti në fjalë ka të bëjë me një smartphone, që vjen me ekran transparent ku...

Yahoo prezanton aplikacionin për video-mesazhe

LiveText është shërbimi më i ri dhe unik i Yahoo, i cili ua mundëson përdoruesve që të shkëmbejnë video-mesazhe me njëri-tjetrin. Shërbimi është thënë...

Kjo është makina pa shofer që po krijon Apple

Kohët e fundit, zërat se gjiganti i teknologjisë, Apple, ka si projekt të radhës një makinë që ecën vetë, kanë nxitur fantazinë e dizajnerave....

Windows 10 kalon 50 milionë përdorues

Sistemi më i ri operativ nga Microsoft, Windows 10, është instaluar plot 50 milionë herë vetëm 2 javë pas lansimit. Pas vetëm dy javë që...

SOFT

VIP