Monday, April 23, 2018
Home Tags Lajme nga sporti

Tag: lajme nga sporti

Je “diktator” me lojtarët? Panuçi: Sporti do rregulla për të pasur...

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Kristian Panuçi ishte i ftuari special në natën e dytë të festivalit të këngës në RTSH. Italiani i është përgjigjur...

Milani i merr 3 pikë Juventusit, ja kush është në krye...

Milani ka arritur të fitojë përballë Juventusit dhuke siguruar 3 pikë të arta në një ndeshje të vështirë. Skuadra e Milanit fitoi me rezultat minimal...

Real Madrid rikthehet fuqishëm, “shkatërron” Betisin dhe merr kreun

Reali i Madridit ka gjetur fitoren pas tre barazimeve radhazi. Skuadra madrilene shkatërroi me rezultat 6-1 Betisin, dhe iu rikthye kreut të renditjes sëbashku me...

“Euro 2016”, ja si mund të kualifikohet Shqipëria

Duke marrë parasysh kundërshtarët që Kombëtarja ka në grup shanset për tu renditur të parët dhe të dytët janë të pakëta, prandaj objektivi me realist...

Ja pse ndeshja me Real Madridin në “El Clasico” është më...

Janë të dy argjentinas, por kush është lojtari më i mirë në botë, Lionel Messi apo Diego Armando Maradona? Debati  do të mbizotërojë gjithmonë,...

Austri-Shqiperi, flet De Biazi: Ja çfarë më pëlqeu nga kjo ndeshje

Trajneri i Kombëtares, Xhani De Biazi ka folur para mediave austriake për miqësoren Shqiperi-Austri, e cila u mbyll me rezultatin 1-2. Ai nuk e ka...

Transferimi te Man.City? Ja cfarë thotë Manuel Neuer

Manuel Neuer sic duket të ardhmen e sheh tek Bayerni. Portieri ka mohuar zërat për një kalim të mundshëm te Manchester City, duke thënë...

De Biasi: Synoj të kaloj grupin me Shqipërinë në “Euro 2016”

I shoqeruar nga nje kor duartrokitjesh nga trajnerët më të mirë në Itali, Gianni De Biasi pranoi në Coverciano çmimin special “Bankina e Artë”....

Nxënësja shkon vonë në shkollë, ja çfarë i bën mësuesja

Shkoi vonë në klasë dhe mësuesja e dënoi nxënësen të mbante një karrige të rëndë mbi kokë si ndëshkim Ky incident ndodhi në Kazakistan, teksa...

Barcelona i rikthehet rekordeve, arrin majat nën drejtimin e Luis Enrique

Me barazimin 1-1 në fushën e Valencias, në gjysmëfinalen e kthimit të Kupës së Mbretit, Barcelona u ngjit në kuotën e 29 ndeshjeve radhazi...

SOFT

VIP