Wednesday, June 20, 2018
Home Tags Lajme nga kosova

Tag: lajme nga kosova

Acari pushton vendin, meteorologët: Ja çfarë ndodh me temperaturat

Temperatura të uleta në të gjithë vendin edhe gjatë ditës së sotme. Meteoalb parashikon që “Temperaturat e ajrit vijojnë me rënie gjatë orëve të...

Deklarata/ “Kosova e frikësuar nga rritja e potencialit ushtarak serb”

Ministri i Punëve të Jashtme në Qeverinë e Kosovës, Enver Hoxhaj ka thënë se ka një tendencë permanente të rritjes së potencialit ushtarak të...

Kryeministri Isa Mustafa: Serbia po synon të shkaktojë konflikt

Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa, ka ritheksuar përkushtimin e Qeverisë së Kosovës për dialog, paqe dhe stabilitet si dhe normalizim të relacioneve me shtetet...

Deklarata e Edi Ramës në Prishtinë, reagojnë serbët: Provokim!

“Serbia i dënon në mënyrën më të rreptë pretendimet territoriale, të cilat kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, i paraqiti në takimin e sotëm në...

Kosovë, firmosen fletë-arresti për katër deputetë të Opozitës

Gjykata Themelore në Prishtinë njoftohet se ka lëshuar urdhër-arrest për katër deputetë të Opozitës. Urdhër-arresti është lëshuar për tre deputet e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti,...

SOFT

VIP