Tag Archives: azem hajdari

Çfarë i uroi Fatmir Haklaj tropojanëve në 1998, nëntë muaj para vrasjes së Azem Hajdarit

Pas 7 pritash dhe atentatesh Fatmir Haklaj do mbyllte sytë përgjithmonë në 4 nëntor 1999. I akuzuari kryesor për vrasjen e Azem Hajdarit, do të qëllohej për vdekje rreth orës 19:15 të asaj dite me një plumb pas shpine, në ...

Read More »

Izet Haxhia për vrasjen e shekullit: Nga cila zyrë doli Azem Hajdari para atentatit?!

Izet Haxhia ka reaguar pas lakimit te emrit te tij ne emisionin e Blendi Fevziut ne lidhje me vrasjen e Azem Hajdarit. Haxhia reagon ndaj deklaratave dhe materialeve te publikuara ne emision, duke thene se gazetari Fevziu ka si padron ...

Read More »