Tag Archives: akuza

Fatmir Xhafaj flet për herë të parë për akuzat: Ja raporti im me regjimin komunist

Fatmir Xhafaj, i emëruar nga kryeministri Edi Rama dhe i dekretuar nga presidenti Nishani si ministri i ri i Brendshëm ka reaguar sot per here te pare ne lidhje me akuzat publike te bera ndaj tij per tortura ne kohen ...

Read More »

Emri i trafikantit që tha në gjyq “Adriatik Zotka ka trafikuar tetë femra”

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka nisur hetimet për kryetarin e Bashkisë së Poliçanit, Adriatik Zotkaj pas dëshmisë së një të pandehuri, i cili e ka përmendur emrin e tij. Procesi kundër Leonard Muçajt duket se ka marrë një kthesë ...

Read More »

Akuza për ish-deputetin Frroku: “Shfrytëzoi për prostitucion 15 vajza”

Një akuzë e rëndë vjen për ish- deputetin Mark Frroku. Në emisionin ‘’Opinion’’, gazetarja e kronikës, Anduena Llabani ka zbuluar se për Frrokun ka pasur 15 kallëzime në prokurori, nga 15 vajza që pretendojnë se janë shfrytëzuar për prostitucion.

Read More »