15 C
Tirana
Sunday, October 22, 2017

Kliko per me shume info

Home Zgjedhjet-2017

Zgjedhjet-2017

Lajmet e fundit nga Zgjedhjet 2017 ne Shqiperi

Nis procedimi penal ndaj kryetares së një partie në Delvinë për shkak të kallëzimit të rremë në lidhje me procesin zgjedhor. Burime zyrtare kanë thënë se Policia ka filluar procedimin penal, bazuar në kallëzimin e bërë nga shtetësia B.M – Kryetare e një subjekti politik, dega Delvinë, e cila ka...
Qarku i Shkodrës është duke dhuruar një garë shumë interesante, për të përcaktuar fituesin e mandatit të 11, i cili herë shkon në favor të PS dhe herë në favor të PD. Sipas te dhenave te fundit ne Shkoder, PS ka 32.277 vota, ndersa PD ka 32.887, me nje diference prej rreth...
LSI, del forcë e parë në njësinë administrative Puteci. Mësohet se rezultatet janë 810 vota LSI kundrejt 788 votave të PS-së dhe 516 të demokratëve. Ndërkohë, pritet përfundimi i numërimit të votave, pasi këto rezultatet janë nga numërimi i vetëm 8 kutive.
Qendrat e votimit ne qytetin e Skraparit kane përfunduar procesin e numërimit të fletëve të votimit për zgjedhjet parlamentare 2017. Në këtë qytet LSI është dominonte dhe ka fituar me 4335 vota, e ndjekur nga PS me 2937 vota, ndërsa PD ka marrë vetëm 460 vota. Sipas perqindjes, LSI ka marre...
Pasi nënkryetari i LSI-së, Luan Rama hodhi poshtë pretendimet e PS për përfshirjen e makinës së nënprefektit të Sarandës nga radhët e LSI-së që shpërndante para dhe ushqime për vota, vjen edhe një tjetër reagim i fortë nga LSI-ja e Sarandës. Sipas saj, ndonëse eksponentë të Rilindjes janë shpërndarë cep...
Ish- kryeministri Sali Berisha ka votuar tek qendra e votimit te Liceu Artistik. Berisha tha se ndjehet festiv dhe i lumtur. Në këtë ditë, ish -kryetari i së djathtës, nuk ndali akuzat për Partinë Socialiste. Sipas tij, po blihet vota në Durrës, Bradashesh dhe Gostimë. “Ka pasur raste masive të...
Në qarkun e Tiranës dalin 34 mandate deputetësh janë numëruar deri tani 947 nga 1198 kuti votimesh ne total. Nga kutia në kuti prodhohen surpriza dhe lëvizin mandatet, siç ishte rasti i LSI-së që arrin të marrë mandatin e 5-të. Marrja e mandatit të 18 nga PS nxjerr Shpëtim Idrizin...
Në Tiranë, 12 kuti të numëruara nga 1189 PS, 2133 vota, ose 52 për qind PD 1154 vota, ose 28 për qind LSI 573 vota ose 14.2 për qind Libra 89 vota ose 2.2 për qind PDIU 69 vota ose 1.7 për qind ------------------------ Ka nisur procesi i numërimit të votave edhe në Tirane. Dy ore...
Pjerin Ndreu, kandidati i Partisë Socilaiste për qarkun e Lezhës ka publikuar në faqen e tij të Facebook një video ku shihet eskorta shoqëruese e ish-kreut të LSI-së, Ilir Meta. Meta ishte sot në Lezhë për të parë nga afër se si ishte situata pas sulmit me armë ndaj...
Ish-kryeministri Sali Berisha vijon denoncimet në profilin e tij në Facebook. Së fundmi ai ka publikuar mesazhet që i ka dërguar një mësues dixhital, që shkruan se drejtoresha e Arsimit në Kavajë, Sonila Peza, u bën thirrje mësueseve që të votojnë për PS-në. Ndrikull Sonila Peza – drejtore e arsimit ne...

SOFT

VIP

Parashikimi i Motit

Albania / Shqiperi
scattered clouds
11 ° C
11 °
11 °
93%
1.5kmh
36%
Thu
22 °
Fri
20 °
Sat
22 °
Sun
22 °
Mon
16 °