Teknologji

Ja si ta mbushni baterinë e iPhone 2-fish më shpejt

Duke filluar nga iPhone 6, tash ka mundësi të mbushjes së baterisë nga 0 në 100% dy herë më shpejtë. Por rezultatet e kësaj varen se sa e vjetër është bateria e pajisjes suaj. Fillimisht në iPhone tuaj shtypeni “Airplane ...

Read More »

E pabesueshme, ja sa mesazhe dërgohen brenda një dite në Whatsapp e Messenger

Aplikacioni Messenger i Facebook ishte platforma që pati suksesin më të madh në vitin 2015, duke pasur rritjen më të ndjeshme. Themeluesi i Facebook dhe Facebook Messenger, Mark Zuckerberg njoftoi se Messenger tashmë është aplikacioni i dytë më popullor iOS, ...

Read More »

Zbulimi tronditës “Lamborghini” me probleme, mund të shpërthejë në zjarr!

Nuk do ta besoni, por edhe Lamborghini ka probleme. Jeni mësuar që kjo veturë të mos ketë ndonjë defekt, por ja që nuk është ashtu. Lamborghini mund të rrezikohet nga zjarri. Ky është konstatimi i fundit. “Në kushte të caktuara makinës, ...

Read More »

Pokemon Go me risi dhe karakteristika të reja

Pokemon Go do të publikoi përditësimin e ri këtë javë. Përditësimi thuhet se do të jetë masiv pasi që janë regjistruar më shumë se 80 ndryshime. Në përditësimin e ri do të ndryshohen fushat, krijesat, reagimet dhe suksesi në lojë. ...

Read More »

FOTO/ Del në shitje makina e parë fluturuese, ja çmimi

Një prodhues i automjeteve nga Holanda i ka vënë në treg për herë të parë ndonjëherë makinat fluturuese komerciale. Prodhuesi “PAL-V”,  i ka krijuar dy lloje të makinave fluturuese “Liberty Sport” dhe “Libery Pionner”. Këto makina trirrotëshe kanë tri ulëse ...

Read More »

Kujdes, kanë defekt. BMW tërheq 40 mijë vetura nga tregu

Prodhuesi i automjeteve BMW do të tërheqë 41.685 vetura nga Kina, për shkak të defektit të “airbag”-ut të automjeteve, raporton Anadolu Agency (AA). Drejtoria për Inspektim dhe Karantinë e Kinës, njoftoi se tërheqja e automjeteve të BMW-së e cila do ...

Read More »

Dështimi i “Note 7”, Samsung rikthehet me 60 milion njësi Galaxy S8 dhe S8 Plus

Samsungu raportohet se pret sukses të madh me dy telefonat e rinj, Galaxy S8 dhe S8 Plus, duke rritur për 40 për qind numrin e njësive të prodhuara në krahasim me modelin e shkuar S7. Kompania kishte prodhuar fillimisht 12 ...

Read More »

Ju kujtohet Nokia 3310? Rikthehet në versionin modern!

HMD Global do të paraqesë në fund të muajit një version modern të një prej telefonëve celular më të njohur që ka bërë historinë. Bëhet fjalë për Nokia 3310, telefoni më popullor para daljes së smartphone, një pajisje legjendare që ...

Read More »

Rikthehet pas 17 vitesh “Nokia 3310”

Një nga telefonat më të famshëm të thuajse dy dekadave më parë, “Nokia 3310”, pritet të bëjnë një rikthim shokues në tregun e telefonave.

Read More »

“Samsung” prodhon 160 milionë ekrane OLED për “iPhone 8″

Është folur prej kohësh për ekranet OLED të “iPhone 8” dhe sipas gazetës koreano jugore “The Investor” do të jetë “Samsung” kompania e cila do t’i prodhojë. Konkretisht do të prodhohen 160 milionë panele OLED për “iPhone 8”. Dy gjigandët ...

Read More »