Teknologji

Policia bastis zyrat e kompanisë së makinave Audi

Kompania luksoze e prodhimit të automjeteve “Audi” njofton se zyrat dhe pronat e saj në Ingolstadt dhe një fabrikë në Neckarsulm, janë bastisur sot në mëngjes nga policia gjermane. Prokurorët në Munich dhe Stuttgart janë duke i kontrolluar dy fabrikat ...

Read More »

Zbulohet zyrtarisht çmimi i iPhone 8 që pritet të dalë në treg së shpejti

Është zbuluar zyrtarisht çmimi i telefonit iPhone 8 që pritet të dalë në treg në vjeshtë. Sipas gazetës më të madhe financiare në botë ‘Nikkei’, iPhone 8 do të jetë telefoni më i shtrenjtë që Apple ka prezantuar ndonjëherë. Bazuar ...

Read More »

CMIMI/ Ja sa kushton Mercedes E-Class Coupe i ri

Modeli i Mercedesit i cili është prezantuar në fund të vitit 2016 së pari do të shitet në tregun e brendshëm gjerman, ku versioni bazë kushton më pak se 50 mijë euro. Mercedes E-Class Coupe i ri, i cili është ...

Read More »

FOTO/ Kjo është super-makina e re e Volkswagen, ja sa kushton

Për të festuar 40-vjetorin e Golf GTI, Volkswagen ka nxjerr në shitje gjatë vitit të kaluar një koleksion prej 20 njësive. Meqenëse të gjitha makinat janë shitur menjëherë, kompania gjermane ka vendosur të krijojë edhe 30 makina tjera GTI TCR, ...

Read More »

Telefoni më i shtrenjtë në botë blihet nga “armiku” i Ergodanit

“Vertu” është marke e njohur për krijimin e telefonave me dizajn të jashtëzakonshëm dhe me çmime më të larta. Tash kompania ka ndërruar pronarin për herë të tretë, ndërsa pronar i ri është Hakan Uzan, milioneri turk në ekzil, i ...

Read More »

“Microsoft” ndërpret shërbimin për një tjetër version të Windows

Pas një muaji “Microsoft’ do ti bëjë homazhet “Windows Vista” njëherë e përgjithmonë. Nëse jeni prej atyre njerëzve të paktë të cilët ende e përdorin, atëherë u kanë ngelur vetëm pak javë për të gjetur një opsion të ri. Duke ...

Read More »

Pajisjet elektronike, si ti dalloni origjinalet dhe ato që janë false

Dyqanet e pajisjeve elektronike duket se kohën e fundit kanë shumë të tilla që janë “fake”. Më poshtë i keni disa këshilla që do të ju ndihmojnë t’i njihni këto pajisje të rreme para se t’i bleni ato. Këtu mund ...

Read More »

Zbulohen super-serverat e rinj të Facebook, pajisjet që mundësojnë videot live

Facebook njoftohet se ka përmirësuar përmbjatjen vizuale në plaftformën e tij. Drejtori i strategjisë teknologjike Vijay Rao , lajmeroi upgradin në Samitin e Projektit të Programimit të Hapur . Facebook pretendon se 1.86 bilionë përdorues të tij shohin 100 milionë ...

Read More »

Zbulohen karakteristikat e telefonit të ri Sony Xperia XA1

Smartfoni më i ri i kompanisë së njohur Sony, Xperia XA1, është konfirmuar se do të lansohet në Europë muajin e ardhshëm dhe pritet të vijë me një çmim të volitshëm. Sony Xperia XA1 kushton 229 funte dhe është në ...

Read More »

Përditësohet aplikacioni “Viber”, ja super-risia për bisedat sekrete

“Secrets Chats” quhet risia më e fundit në një prej aplikacionet më popullore në komunikim, “Viber”. Kjo risi do të jetë e disponueshme në të dyja sistemet e operimit, si në iOS ashtu edhe në Android. “Secrets Chats”, ofron një ...

Read More »