Teknologji

Bëni kujdes, WhatsApp-i i ndan të dhënat tuaja me…

Ndryshimet e WhatsApp në kushtet e privatësisë e kanë vënë kompaninë në qendër të vëmendjes të autoriteteve europiane për mbrojtjen e të dhënave. Në një term të tij thuhet se WhatsApp shpërndan të dhënat me kompaninë që e ka në ...

Read More »

Nuk është vetëm makinë… “Mercedes-Benz” prezanton modelet e reja

Ti quash “bisha” është pak… Këto janë dy modelet e reja të “Mercedes-Benz”, X-Class. Makinat 4×4 janë prezantuar në Stokholm, ndërsa janë furoistrada që bazohen tek modeli i “Nissan Navara”. Kompania gjermane ka menduar për makina të mëdha, që do ...

Read More »

Zbulohet telefoni i ri prej metali Samsung Galaxy C7

Samsung Galaxy C5 dhe Galaxy C7 vijnë me një cilësi të shkëlqyer të ndërtimit përmes disa specifikave pak ekstravagante të cilat janë të dedikuar për telefonat e avancuar. Muajin e kaluar është thënë se Samsung është duke punuar në versionin ...

Read More »

Hawei paralajmëron bateri të fuqishme Mate 9

Në saje të reklamës së re, tashmë e dimë që kompania Huawei është duke përgatitur diçka të veçantë kur bëhet fjalë për jetëgjatësinë e baterisë së telefonit të saj të ardhshëm Mate 9. Gjithashtu, përmes kësaj reklame kompania ka konfirmuar ...

Read More »

Kompania Apple zbulon aksidentalisht produktin e ri

Kompania Apple aksidentalisht zbuloi produktin e ri MacBook Pro. Kompania ka organizuar një event këtë javë ku pritet të dalë në treg kompjuteri i ri sëbashku me disa produkte të reja Mac. Megjithatë dizajni dhe vetë produkti u zbuluan askidentalisht ...

Read More »

Lamborghini i kosovarit cmend edhe rusët

Një banor i Kosovës, Driton Selmani ka ndërtuar “Lamborghinin” e vet duke përdorë pjesë të ndryshme nga vetura të ndryshme. “Çdokush dëshiron të ketë një veturë të shtrenjtë. Unë nuk mund ta përballojë një të tillë, kështu që më është ...

Read More »

Shitet Lamborghini i prodhuar para 25 vitesh, ja foto

Para 25 vitesh, kur është lansuar Lamborghini Countach, jo shumë njerëz kanë pasur mundësi ta blejnë. Por, ata që kanë mundur ta kenë në dispozicion makinën që i përket një edicioni të limituar, nuk kanë hezituar që ta nxjerrin në ...

Read More »

Efektet shokuese! Ja pse nuk duhet të përdorni telefonin përpara se të flini gjumë

Sipas një studimi të ri, telefonat celularë po shkaktojnë efekte me pasoja të rënda sa i përket gjumit tek të rinjtë. Adoleshentët nuk kanë pasur kurrë më parë një gjumë më problematik se sa në kohët e sotme dhe kjo ...

Read More »

Përdorues bëni kujdes! Një virus po sulmon pajisjet iPhone

Kohët e fundit të gjithë përdoruesit e iPhone janë përballur me një mesazh të pazakontë në telefonin e tyre, ku shkruhet se ID-ja e pajisjes tuaj iPhone do të skadojë.

Read More »

Ja super-risitë që do të ketë iPhone 8, Apple heq butonin “Home”

“Apple” ka deklaruar se “iPhone” i ri do ta ketë pjesën e pasme prej xhami dhe do të ofrohet në 3 ngjyra të ndryshe, ashtu “iPhone 5c” që doli në shitje me 5 ngjyra. “Apple Insider” ka shtuar se “iPhone ...

Read More »