Teknologji

Prezantohet modeli i ri i “Audi Q8”

Dinamik, efiçient dhe shume i rehatshëm, ky është përshkrimi për konceptin më të ri nga Audi i cili u prezantua në panairin e automobilizmit 2017 North American International Auto Show (NAIAS). Ky model hibrid nga Audi është i gjatë 5.02 ...

Read More »

Samsung do hedhë në treg telefonin me ekran që lakohet

Javën që shkoi, një spekulim që qarkullonte në internet sugjeroi se telefoni i palueshëm i Samsung do të lansohet dikur në periudhën e tremujorit të tretë apo të katërt të 2017. Tani, një raport i ri që vjen në formën ...

Read More »

Zbulohet pamja e re që do të ketë “iPhone 8”

U raportua për një kohë të gjatë që telefoni i ardhshëm i Apple-it, iPhone 8, nuk do të vijë me trup të përbërë tërësisht nga metali, ndërsa tani kanë nisur të qarkullojnë online detajet për korniza të telefonit. Sipas burimeve ...

Read More »

“BMW” humb ndaj Mercedes, më pak shitje në 2016

Kompania BMW ka humbur kurorën si prodhuesi më i madh në botë i makinave luksoze ndaj Mercedes-Benz, duke përfunduar kështu udhëheqjen në treg për shkak të modeleve që po vjetërohen. Prodhuesi me seli në Mynih ka shitur 80 mijë makina ...

Read More »

Këto janë tri pajisjet e reja që do të hedhë në treg Apple

Ka ka vite që flet rreth të ardhmes së produkteve të Apple duke u bazuar në informacionin e zinxhirit të furnizimeve. Edhe jo pak herë ka gabuar, në të shumtën e rasteve ka patur të drejtë. Së fundi ka tërhequr ...

Read More »

Shuhet Yahoo, ja si do të quhet tani kompania e e-maileve

Nëse ju kujtohet, vitin e kaluar Verizon është pajtuar ta blejë kompaninë Yahoo për një shumë prej 5 miliardë dollarësh. Ndërkohë që marrëveshja duket të jetë duke shkuar përpara, pjesa e mbetur e Yahoo (15% të aksioneve të kompanisë në ...

Read More »

Nokia rihyn në treg me një super “smartphone”, ja karakteristikat

Më në fund duket se kompania e njohur e telefonave, ‘Nokia’, u është ‘përgjigjur lutjeve’ të fansave të saj për të rihyrë në treg me një “smartphone” të ri.

Read More »

“Virusi” që shpërndahet në “WhatsApp”, mashtroi 260 mijë persona, bëni kujdes

WhatsApp është një nga aplikacionet më popullorë në botë dhe në Shqipëri. Dhe kjo është arsyeja se pse një pjesë e madhe e mashtrimeve shpërndahen nga ky aplikacion mesazhesh. Gjatë kohës që përdorni “WhatsApp”-in të vijnë njoftime që ju ftojnë ...

Read More »

Kinezët prezantojnë smartfonin e pathyeshëm, kushton shumë lirë

Kompania kineze Oukitel, ashtu siç kishte premtuar, ka lansuar smartfonin e saj të ri me dy SIM kartela, C5 Pro. Oukitel C5 Pro vjen me kornizë tërësisht nga metali, prandaj cilësohet si smartfon i pathyeshëm, transmeton Koha. Smarftoni i pathyeshëm ...

Read More »

Zbulohet data kur del në treg smartphoni i Nokia, “E1”

Në fund te shkrutit 2017 kompania Nokia pritët që të nxjerre në treg smartfonin Nokia E1. Memoria e këtij telefoni sipas kompanisë do të jetë 16 GB, ekrani 70pc me 5.2 ose 5.3-inch diagonal. Ndërkaq tani janë publikuar fotografi të ...

Read More »