Teknologji

Kujdes me këtë shtojcë në Google Chrome, është virus

Kërkuesit e sigurisë kanë zbuluar një virus të ri i cili po qarkullon nëpër Chrome , i cili u jep një mesazh përdoruesve i cili u thotë se u duhet që të shkarkojnë një font të munguar dhe pastaj i ...

Read More »

Huawei sjell telefonin “Mate 9” me 6 GB Ram

Nëse mendoni se Huawei Mate 9 ka një ekran me pak rezolucione, ose është shumë i madh përderisa Mate 9 Pro është shumë i vogël, kompania kineze ka një zgjidhje për ju. Quhet Honor V9, dhe është telefoni premium i ...

Read More »

”Viktimë” e pengesave të natyrës, Audi ‘’turpëron’’ BMW (Video)

Një video e bërë virale në internet tregon sesi tri vetura BMW kanë ngecur në një pjesë të rrugës e cila është vërshuar nga uji.

Read More »

Kjo superveturë elektrike arrin shpejtësinë 100 km/h për 2.3 sekonda

Një tjetër kompani e re synon ta rrëzojë Teslan me lansimin e një superautomobili elektrik në muajin e ardhshëm në panairin Geneva Motor Show. Elextra është një veturë e re që, sipas kompanisë, do të arrijë përshpejtimin nga 0 në ...

Read More »

Jeni të fiksuar pas fotove? Ja pse duhet të zgjidhni iPhone 8

iPhone 8 do të ketë një kamera frontale të gjeneratës së re, që mund të ketë dhe aftësinë për njohje të fytyrës. “KGI Security” njofton se ky model do të realizojë selfie të përmirësuara, do të njohë syrin dhe fytyrën ...

Read More »

Black Out për faqen e njohur, You Tube del jashtë përdorimit

Faqja me e madhe e videove You Tube ndeshi me probleme të mëdha për shumë përdorues të marten. Aksesi ne faqe ishte problematik per shume njerez te cilët nuk mund të përdorin faqen e njohur. Sipas DownDetector faqja u bë e ...

Read More »

Raporti/ Ja sa do të kushtojnë Samsung Galaxy S8 dhe S8 Plus

Një raport i ri sugjeron se Galaxy S8 i Samsung dhe iPhone 8 i Apple do të kenë diçka të përbashkët – çmimin. Besohet se Galaxy S8 dhe Galaxy S8 Plus do të fillojnë të shiten me një çmim prej ...

Read More »

Dalin pamjet e HTC One X10

HTC mund të jetë afër shfaqjes së telefonit që më parë është njohur si HTC One X10. Dikush me një llogari në Weibo ka postuar pamjet e pajisjes, që tregojnë dy anët e telefonit, i cili do të mund të ...

Read More »

Apple blen aplikacionin e famshem

Apple e ka blerë aplikacionin e famshëm izraelit, RealFace. Aplikacioni shërben për njohjen e fytyrave të njerëzve. Raportohet se Apple ka paguar shumë milionëshe për blerjen e këtij aplikacioni. Apple do të tentojë që aplikacionin e Real Face të fus ...

Read More »

YouTube merr një vendim të rëndësishëm, ja çfarë nuk do të lejojë më

YouTube ka njoftuar një ndryshim të madh në mënyrën e funksionimit të saj. Mediat e huaja raportojnë se ajo do të heqë reklamat e bezdisshme 30-sekondëshe që më parë nuk mund të hiqeshin manualisht, por duheshin parë, nëse doje të ...

Read More »