Teknologji

Samsung paralajmëron përdoruesit: Këta televizorë ju përgjojnë!

Kompania koreane Samsung ka paralajmeruar perdoruesit e disa prej televizoreve te prodhuar nga kjo marke, se mund te jene nen pergjim pa e ditur. TV smart dhe lojerat HD që dëgjojnë komandat e zërit, fun games janë duke u bërë ...

Read More »

Telefoni që punon me dy sisteme operative, Antroid dhe Windows 10

Se fundi janë zbuluar shumë informacione në internet për versionin për pajisjet mobile të sistemit operativ Windows 10, por nuk është përmendur ndonjë telefon që do të operojë me këtë sistem. Kjo të paktën deri në këtë moment, pasi kanë ...

Read More »

Këtë super-makinë mund ta kenë vetëm pak njerëz në botë

Këtë makinë mund ta disponojnë vetëm disa njerëz në të gjithë botën. Janë të rrallë ata që mund të kenë një makinë Koenigsegg Agera R. Prodhuesit suedez do të paraqesin modelin me “S” shtesë, model që sjellë një makinë akoma ...

Read More »

Shiten Cabriletë e parë dhe të fundit M3

Gjetja e Coupe E30BMW M3 origjinal sot nuk është punë e lehtë, e të mos përmendet versioni Cabriolet. Jo vetëm pse janë prodhuar ekzemplarë të paktë të tij – 786 cabriolet në raport me 16.585 coupe, por zyrtarisht ai kurrë ...

Read More »

Prezantohet supermakina e re Audi R8

Seria e re e Audi R8 është shfaqur pak para lancimit zyrtar në muajin mars në panairin Geneva Motor Show 2015. Një fotografi e publikuar shpalos dizajnin e ri të modelit që pritet të dalë në shitje në vitin 2016. ...

Read More »

Seritë e Samsung Galaxy thyejnë rekordin Guiness

Samsung është kompania që duket se herë pas herë shënon suksese, këtë herë bëhet fjalë për rekordin botëror të Guinness. Këtë rekord Samsung është munduar ta thyejë me telefonat e saj Galaxy A5 dhe A3, dhe ka pasur sukses në ...

Read More »

Cfarë parashikoi Barack Obama në 2007 për telefonat iPhone

Në kohën kur Barack Obama ishte pretendent për të marrë postin e presidentit të SHBA-ve, në vitin 2007 ai pati bere një deklaratë në lidhje me të ardhmen dhe sukseset që sot kompania Apple. Obama atëherë ishte vetëm Senator dhe ...

Read More »

Ferrari i Alen Delonit shitet në ankand për 14,2 milionë euro

Një ”Ferrari 250 GT California Spyder” që i përkiste aktorit francez, Alen Delon në vitet ’60 u shit për 14,2 milionë euro, gjatë një ankandi në Paris.

Read More »

Tërhiqen rreth 104 mijë Jaguarë e Range Rover nga tregu në SHBA për shkak të defekteve

Firma angleze Jaguar Land Rover ka thënë se do të tërheqë rreth 104 mijë automjete të saj të markave Range Rover dhe Jaguar, në SHBA për shkak të disa problemeve të mundshme.

Read More »

YouTube në Pakistan mbetet i bllokuar

Zyrtarët në Pakistan kanë thënë se ndalesa e YouTube-it në këtë vend do të mbetet në fuqi për kohë të pacaktuar. Pakistani ka bllokuar ueb-faqen për shpërndarjen e videove qysh në shtator të vitit 2012, kur është shfaqur filmi “Pafajësia ...

Read More »