Teknologji

Lajm i keq, Ford tërheq nga tregu 440 mijë makina

Kompania amerikane e prodhimit të automjeteve Ford, do të tërheqë më shumë se 440 mijë automjete në Amerikën e Veriut, për të zgjidhur problemin që mund të shkaktojë zjarr dhe me hapjen e papritur të kapakut të motorit. Tërheqja e ...

Read More »

Ja cili ishte ndër telefonat më rezistentë këtë vit

Telefonat Nokia në të kaluarën ishin të njohur për kualitetin e tyre dhe të rezistencës. Shumë ishin të brengosur se si HMD do të gjendet në këtë fushë, por Nokia 6 tregon se kompania është në rrugë të shkëlqyeshme, shkruan ...

Read More »

Tri aresye pse duhet te instaloni iOS 10.3

Versioni më i ri i sistemit operativ mobil të Apple nuk sjell diçka madhore, por përdoruesit kanë vërejtur disa përmirësime pas instalimit të iOS 10.3. Shumë njerëz kanë treguar se u është liruar për disa GB hapësira në pajisjen e ...

Read More »

Messengeri do të dalë jashtë përdorimit për disa telefona, ja kush bëjnë pjesë

Aplikacioni shumë popullor i Facebook, të cilin të gjithë e përdorim për të shkëmbyer mesazhe me njëri-tjetrin do dalë jashtë përdorimit në disa telefona celularë që kanë si sistem operimi Microsoft Windoës. Ky shërbim që ofron Messenger, nuk do funksionojë ...

Read More »

Një lajm i keq për punëtorët e ndërtimtarisë, së shpejti do të zëvëndësohen (Foto)

Punëtorët e ndërtimtarisë së shpejti do të zëvëndësohet. Së fundmi mësohet se robotët mund të palosin gjashtë herë më shumë tulla në mur sesa një punëtor i ndërtimtarisë.

Read More »

Shpiket makina anti-protestë nga policia

Pavarësisht stërvitjes që ata bëjnë, efektivët e policisë hasin shumë vështirësi kur janë përballë qindrave, apo edhe mijërave protestuesve. The Bozena anti riot vehicle makes light work… by CVStream Për të përballuar sa më mirë, e për të pasur sa ...

Read More »

Samsung vazhdon problemet, përdoruesit e Galaxy S7 nuk karikojnë dot telefonat

Pas limitimit të disa telefonave Galaxy Note 7 në 60 për qind dhe ndalimit total të karikimit në SHBA, Samsung do të lëshojë një përditësim të ri për të ndaluar mbushjen e baterisë së telefonave tjerë të këtij lloji nëpër ...

Read More »

Udhëtoi në shkretëtirë me Google Maps, por ajo që i ndodhi është shokuese

Amber Vanhecke duhej që të shkonte në një ekskursion normal, por i ndodhi krejt e kundërta. Studentja 24-vjeçare ka humbur 5 ditë në shkretëtirë pasi u largua nga vendi i saj Grand Canyon në Shtetet e Bashkuara. Vanhecke nisi turneun ...

Read More »

Edhe Facebook-u i surprizon përdoruesit, ja ndryshimi më i fundit (Foto)

Një ndryshim pritet të vijë nga Facebook-u. Mësohet se Rrjeti social po teston një dizenjo të re, që i tregon komentet në aplikacion në mënyrë të ngjashme me bashkëbisedimet në Messenger. Formati i komenteve do të kthehet në një stil ...

Read More »

Njihuni me disa fakte interesante për VW Golf

Një ndër makinat më të suksesshme që nga nisja është Volkswagen. Mësohet se kjo markë është bërë i njohur në mbarë botën fillimisht me brendin e famshëm Volksëagen Beetle apo VW Bug. Golf erdhi si version me motorin përpara dhe ...

Read More »