Sport

Formacioni më i mirë i javës në “Seria A”

Portali “Football-Italia” ka zgjedhur formacionin më të mirë të javës së 28-të në “Serinë A”. Në formacion janë përfshirë 5 futbollistë të Interit. Ndërsa vendin e dytë e zë Chievo me dy futbollistë, ku më pas vijojnë Milani, Napoli, Juventusi ...

Read More »

Një tjetër talent zgjedh Kombëtaren e Shqipërisë: E dua bluzën kuqezi

Talenti shqiptar Taulant Seferi, ne faqen e tij ka njoftuar se zgjedh te luaje per kombetaren e Shqiperise. Pas shume aludimeve mediatike, ja cfare shkruan ai: Të nderuar miq, Ditëve të fundit emri im është përmendur shumë në media dhe ...

Read More »

Majlinda Kelmendi nxjerr në shitje simbolet e “Rio 2016” ku fitoi medaljen e artë

Kampionja botërore në xhudo, Majlindja Kelmendi ka vendosur që t`i vë në shitje pjesën që mbante në shpinë në Lojërat Olimpike Rio 2016 ku shkruan emri i saj dhe vendi nga vjen. Ajo ka vendosur të nxjerr në shitje medaljet ...

Read More »

Naser Aliji: Pse zgjodha Shqipërinë në vend të Zvicrës

Mbrojtësi i Kombëtares Naser Aliji i ftuar nga rrjeti Mediatik Së R në emisionin “FlutLicht”, foli për zgjedhjen e Shqipërisë në vend të Zvicrës, krenarinë që provoi në Evropian por dhe dashurinë e tij për futbollin. 24-vjeçari, që aktualisht luan ...

Read More »

Pep Guardiola merr një “yll” nga Bayern Munchen

Joshua Kimmich këtë verë mund të kalojë te Manchester City. Gjermani aktualisht nuk është aspak i lumtur te Bayern, sepse trajneri Carlo Ancelotti nuk i jep besim. Ndryshe nga sezoni i kaluar me trajnerin Pep Guardiola, mesfushori i talentuar po ...

Read More »

Chelsea mposht Manchester Unitedin

Chelsea ka arritur ta mposht rivalin e saj, Manchester United (1-0), në takimin e zhvilluar në kuadër të garave Fa Cup. Ka mjaftuar goli i shënuar nga N’Golo Kante (51’) që të fitojë Chelsea. Gjatë takimit, Manchester United mbeti me ...

Read More »

Mourinho: Kartoni i kuq ndryshoi gjithcka

Trajneri Jose Mourinho çuditërisht i qetë është shfaqur përpara mikrofonave të Sky Sport pas sfidës së nxehtë midis Chelsea dhe Manchester United në “Stamford Bridge” për çerekfinalen e FA Cup. Blutë e Antonio Conte-s arritën to fitonin me rezultatin e ...

Read More »

“Frikë nga Shqipëria”? De Biasi: Ja pse e bën trajneri i Italisë këtë deklaratë

Të premten e 24 marsit, në “Renzo Barbera” të Palermos, në krye të Shqipërisë së tij, Giani De Biasi, do të përballet me Italinë, në ndeshjen e pestë të grupit G kualifikues të Kupës së Botës 2018. “Të luash kundër ...

Read More »

Talenti shqiptar tradhëton kombëtaren: Do luaj për Zvicrën

Futbollisti me origjinë shqiptare Albian Ajeti ka zgjedhur të luajë për përfaqësuesen Zviceriane. Me sa duket ai nuk ka zgjedhur të bëjë të njëjtën gjë si dhe vëllai i tij, Arlindi Ajeti që tashme luan për ekipin kombëtar të Shqipërisë. ...

Read More »

Pësoi shtatë gola, mediat e mbrojnë: Jo për faj të Etrit Berishës

Për Etrit Berishën, humbja e djeshme ndaj Interit është një ndeshje që duhet harruar sa më shpejt. Portieri titullar i Atalantës pësoi plot shtatë gola, në një ditë kur çdo aksion i zikaltërve vendas përfundonte me brohoritje të “San Siro”-s. ...

Read More »