Sport

Percaktohen 8 cerekfinalistet e Europa League

Përcaktohen 8 ekipet çerekfinaliste të Europa League, ku bie në sy eliminimi i ekipit të vetëm italian. Roma fitoi 2-1 ndaj Lion, por kjo nuk mjaftoi për kualifikimin, për shkak të humbjes 4-2 në takimin e parë në Francë. Manchester ...

Read More »

Griezmann: S`kam arësye të largohem nga Atletico

Ylli i Atletico Madridit, Antoine Griezmann përsëri ka mohuar zërat për transferimin e tij në Manchester United, transmetojnë mediat spanjolle. Francezi është cak kryesor Jose Mourinhos për të forcuar sulmin e skuadrës nga ‘Old Trafford’. Megjithatë, 25-vjeçari thotë se ai ...

Read More »

Monaco eleminoi Guardiolën, Ribery nuk e fsheh gëzimin

Lojtari francez, Franck Ribery, ka përdorur rrjetet sociale për të uruar Monako për të kaluar në çerekfinale. Në këtë mënyrë, skuadra kryesuese e Ligue 1 eliminoi Manchester City e drejtuar nga Pep Guardiola, duke e lënë këtë të fundit për ...

Read More »

Jardim: E merituam plotësisht kualifikimin

Monaco-s i duhej një provë force për të arritur çerekfinalen e Champions League-s dhe ia doli duke triumfuar ndaj Manchester City-t të Pep Guardiola-s. Skuadra e Principatës u imponua 3-1 në “Stade Louis II”, duke përmbysur rezultatin 5-3 në Angli ...

Read More »

Futbollisti fut në sherr dy shtete, Seferi zgjedh Shqipërinë, Maqedonia s`pranon

Futbollisti Taulant Seferi lajmëroi dje se kishte zgjedhur përfundimisht të përfaqësonte Kombëtaren shqiptare. Më heret mesfushori i Young Boys ka qenë pjesë e Maqedonisë ku ka zhvilluar edhe dy takime me përfaqësuesen e vendit fqinj. Kjo ka sjellë që këta ...

Read More »

De Biazi habit të gjithë me deklaratën e tij të fundit

Trajneri i kombëtares shqiptare, Xhani De Biazi i ka habitur të gjithë me delaratën e tij të fundit për të përditshmen italiane “Il Corriere Dello Sport”. De Biazi ka zbuluar se të ardhmen e tij e mendon larg Shqipërisë, duke lënë të ...

Read More »

Trajneri më i mirë portugez? Nuk janë Mourinho e Santos por….

Trajneri më i mirë portugez nuk është as Mourinho e as Fernando Santos që ia solli Portugalisë kupën e Europës më 2016. Ai ështe Leonardo Jardim, trajneri i Monakos. Ështe veç mesi i muajit mars, dhe skuadra e tij tashmë ...

Read More »

E papritur! De Biasi bën ndryshimin surprizues në kombëtare

Ermir Lenjani nuk do të jetë pjesë e Kombëtares në grumbullimin e radhës. Mesfushori i Rennesit, Ermir Lenjani nuk do të jetë pjesë e Kombëtares për ndeshjet kundër Italisë dhe Bosnjë-Hercegovinës, shkruan Panorama Sport. Ish anëtari i Nantesit nuk do ...

Read More »

Duka kritikon kombëtaren: Djemtë u dehën nga Europiani

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, në fjalën e tij në Asamblenë e Përgjithshme të FSHF-së, deklaroi se kombëtares sonë i mungoi grinta në ndeshjet e para të eliminatoreve të Botërorit të Rusisë dhe për këtë, fajin e ...

Read More »

Barcelona i jep një ‘’goditje’’ të madhe tifozëve, i prezanton trajnerin e ri

Në sezonin e ardhshëm, Barcelona do të drejtohet nga një tjetër trajner. Sipas të përditshmes sportive katallane, “Sport”, ndihmësi i Luis Enriques, Juan Carlos Unzue pritet ta marrë drejtimin e Barcelonës.

Read More »