Sport

Ky është goli më i çuditshëm që keni parë ndonjëherë

Një gol spektakolar është shënuar në kampionatin e Kilit, në ndeshjen mes Universidad Concepcion-O’Higgins. Futbollisti i Universidad Concepcion, Alejandro Camargo shënoi nj gol nga mesi i fushës. Portieri i O’Higgins doli nga zona dhe largoi me forcë topin, por, sa hap e ...

Read More »

Aguero dënohet me 4 ndeshje pezullim pas horrorit ndaj David Luiz

Sulmuesi i Manchester City Sergio Aguero është goditur me një pezullim të rëndë prej katër ndeshjesh pas ndërhyrjes që i bëri mbrojtësit të Chelsea David Luiz. Për Agueron kjo nuk është hera e parë që pezullohet, pasi e ka kryer ...

Read More »

‘’Masakruan’’ gjyqtarin shqiptar, skuadra italiane pezullohet për 29 vite

Një skuadër e futbollit amator italian në qytetin e Ankonas, Colle 2006, ka marrë një dënim që në total arrin 29 vite pezullim për lojtarët dhe drejtuesit e saj. Shkak është bërë dhuna fizike që kanë ushtruar ndaj një gjyqtari ...

Read More »

Dikur shiste çorape, sot futbollist fenomenal

Futbollisti fenomenal i Romës, Antonio Rudiger mësohet se më parë ka shitur corape. Ky rrëfim vjen nga mesfushori i Lacios, Lulic, pas deklaratës së pasjellshme të Rudiger, ku shprehet se nuk i njihte fare lojtarët e Lacios, apo trajnerin e ...

Read More »

Everton dhe United “ndajnë pikët”

Evertoni dhe Manchester United kanë ndarë pikët, duke luajtur baras 1-1, sonte në kuadër të Premier Leagues. “Djajtë e Kuq” ishin afër fitores pasi që ishin në epërsi deri në minutën e 89-të me super-golin e Zlatan Ibrahimoviqit, por Baines ...

Read More »

Tensionet që shoqëruan derbin Roma-Lazio

Një ndeshje e tensionuar ku nuk munguan as zënkat ishte derbi mes Romes e Lazios. Ishte Roma qe arriti të triumfojë 2-0 përballë Lazios në derbin e kryeqytetit italian. Për verdhezinjtë menduam mesfushorët Strootman dhe Nainggolan. Fillimisht holandezi përfitoi nga ...

Read More »

Arsenali “godet” në janar: Do të bëjmë një transferim të madh

Klubi anglez, Arsenal është duke u përgatitur që në afatin e janarit ta blejë një transferim të madh. Sipas mediave britanike, “Topçinjtë” janë të interesuar që ta kthejnë në ‘Emiratës’ ish-kapitenin e tyre, Cesc Fabregas.

Read More »

Chelsea kërkon ndjesë publike për skandalin seksual

Skuadra angleze e futbollit Chelsea doli publikisht për t’i kërkuar falje ish-sulmuesit Gary Johnson, për abuzimet seksuale që ai vuajti në ekipet e moshave të “bluve”, në një skandal që po merr përmasa të mëdha në ishull. Ekipi londinez tha ...

Read More »

Një milion paund për Balotellin, që…të mos pështyjë kundërshtarin

Në kontratën e Mario Balotellit, me Liverpulin ekzistonte një klauzolë që shpërblente lojtarin me 1 milionë pound çdo fundsezoni. Balotelli mund të pështynte kundërshtarin ose të ishte agresiv deri në 2 herë maksimumi, por nëse bëheshin 3 raste, ai nuk ...

Read More »

Këtë ngjarje nuk e keni parë në asnjë fushë futbolli

Një episod i cuditshëm dhune ka ndodhur në futbollin anglez. Ngjarja ndodhi në ndeshjen e zhvilluar mes Sheffield Wednesday dhe Preston. Skiuadra vendase ishte duke fituar me rezultat minimal 2-1, por në minutat e fundit të ndeshjes ndodhi ajo që ...

Read More »