Sport

Bayerni “i dehur”, për fat barazoi por mund të humbiste

Pas fitores bindëse 5-1 të mërkurën në Champions League ndaj Arsenalit, Bayern Munchen ka bërë një hap të gabuar në Bundesligë, duke barazuar në transfertën e Hertha-s këtë të shtunë. Vendasit shënuan me Ibisevic që në minutën e 22 të ...

Read More »

Guardiola: Nuk kthehem kurrë më tek Barcelona

Josep Guardiola ka deklaruar për mediat britanike se kurrë nuk do të kthehet në Barcelonë si trajner. Arsyeja për këtë temë ishte presioni i madh nën të cilin ndodhet Luis Enrique, trajneri aktual i “Barcës”, raporton Anadolu Agency (AA). Pas ...

Read More »

Ndeshja Kosovë-Turqi do të luhet në Shkodër

Ndeshja Kosovë-Turqi, e vlefshme për eliminatoret e Botërorit FIFA 2018, do të luhet në qytetin verior të Shqipërisë, Shkodër. Njoftimi është publikuar nga Federata Turke e Futbollit (TFF), ku në deklaratë thuhet se për shkak të mungesës së një stadiumi ...

Read More »

Ndahet nga jeta legjenda e boksit shqiptar

Todi Janku, legjenda e boksit shqiptar, ka ndërruar jetë në moshën 87-vjeçare, për shkaqe natyrale. Todi Janku njihet si “grushti i hekurt”, u shpall kampion i vendit për 12 vjet radhazi me ekipin e Tiranës. Janku është nderuar me titullin ...

Read More »

Europa League, M.United e Roma fitore me aromë kualifikimi

Të mëdhenjtë imponojnë forcën në ndeshjet e Europa League. Manchester United dhe Roma nuk hasin aspak vështirësi, ndërsa Athletic Bilbao dhe Ajax lënë të haur çështjen e kualifikimit në fazën tjetër. “Djajtë e Kuq” dominuan 3-0 Saint Ettiene në “Old ...

Read More »

Granit Xhaka mesazh emocionues për Pavarësinë e Kosovës

Mesfushori shqiptar i Arsenalit, Granit Xhaka më një mesazh emocionuese ka uruar ditëlindjen e Kosovës. Futbollisti shqiptar i Zvicrës përmes llogarisë së tij në Facebook, ka uruar nëntëvjetorin e shtetit tonë. “Jam i lindur në Zvicër, jetoj në Londër, kurrë nuk ...

Read More »

Rekordi i Bayern, 16 fitore radhazi

Bayern Munich është ekipi i parë në historinë e Ligës se Kampionëve, që ka realizuar 16 fitore radhazi në fushën e vet, të mërkurën, falë fitores 5-1 ndaj Arsenalit. Dy nga këto 16 fitore janë realizuar ndaj Arsenalit, çdo herë ...

Read More »

Champions, Bayerni e Reali me një këmbë në çerekfinale

Bayern Munich dhe Real Madrid janë shumë pranë çerekfinales së Champions League pas rezultateve në ndeshjet e para ndaj Arsenal dhe Napolit. Real Madrid ka përmbysur ndeshjen dhe mposhti Napolin me rezultatin 3-1. Italianët ishin të parët që kaluan në ...

Read More »

Bayerni: Kemi refuzuar 100 milionë euro për këtë futbollist

Bayern Munich ka konfirmuar se ka refuzuar një ofertë prej 100 milionë eurosh nga Manchester United për Thomas Muller gjatë verës së kaluar. “Djajtë” e kuq kanë admiruar prej kohësh sulmuesin e kombëtares gjermane dhe kërkuan ta blinin edhe pas ...

Read More »

Trajneri i PSG: Pas fitores ndaj Barcelonës, të rrimë me këmbë në tokë

Një ditë pas fitores së madhe kundër Barcelonës (4:0), trajneri i PSG-së, Unai Emery ka kërkuar nga skuadra e tij që të qëndrojë me këmbë në tokë, pasi ende nuk ka përfunduar asgjë, njofton zeri.info. “Është e sigurt që futbollistët ...

Read More »