Sport

Hetimet për trukime ndeshjesh në Norvegji, në pranga dy futbollistë shqiptar

Hetimet për trukime në futboll në Norvegji, kanë çuar mbrapa hekurave dy futbollistë shqiptar. Gjykata Federale e Oslos ka dënuar me 8 muaj burg futbollistin Drin Shala dhe Alban Shipshani pasi janë shpallur fajtorë për fiksimin e ndeshjeve në ligën ...

Read More »

Zbulim i frikshëm për shëndetin e futbollistëve

Shkencëtarët kanë gjetur shenja të dëmeve në tru që mund të shkaktojnë çmenduri, harresë apo edhe probleme të tjera te disa ish lojtarë të futbollit, raporton Reuters. Kjo ka nxitur shqetësimet për rrezikun që vjen nga goditjet e shpeshta të ...

Read More »

Lojtarët e Barcelonës “shpërthejnë” kundër trajnerit

E ardhmja e Luis Enrique është larg Barcelonës. Sipas spanjolles “COPE”, humbja e rëndë 4-0 që katalanasit pësuan ndaj PSG, ka bërë që trajneri i kampionëve të Spanjës të vulosë largimin në fund të sezonit. Gjithashtu, flitet për një marrëdhënie ...

Read More »

Neymar: Ishte natë e tmerrshme, kualifikimi i pamundur

Neymar e ka cilësuar si të tmerrshme ndeshjen ndaj PSG-së, ku Barcelona humbi me rezultat të thellë 4-0 në ndeshjen e parë të 1/16-tës së Ligës së Kampionëve. Sulmuesi brazilian i ka përgëzuar skuadrën franceze për paraqitjen e tyre të ...

Read More »

Maradona shokon të gjithë, përfundon në polici

Ylli i Argjentinës, Diego Armando ka shokuar të gjithë, përfundon në polici. Mësohet se Maradona dyshohet të ketë rrahur të dashurën Rocio Oliva, në një hotel të Madridit. Ikona e Argjentinës, Diego Armando, është intervistuar nga policia e Madridit pasi ...

Read More »

PSG mposht Barçën, plas ironia me Ibrahimovicin

Futbollisti Zlatan Ibrahimoviç është një nga sulmuesit më të mirë dhe ka luajtur për klubet më të mira evropiane, por nuk ia ka dalë asnjëherë të fitojë Ligën e Kampionëve. Ka mjaftuar fitorja spektakolare e Paris Saint Germain, 4-0 ndaj ...

Read More »

PSG “dërrmon” Barcelonën…!

Skuadra franceze e PSG ka mundur 4-0 Barcelonën dhe ka hedhur një hap të sigurtë drejt kualifikimit për në çerekfinalet e Champions League. Kampionët e Francës dhanë leksione futbolli në “Parc des Princes”, duke dominuar nga fillimi në fund takimin. ...

Read More »

Modriç: Real Madrid do të fitojë Ligën e Kampionëve

Kapiteni i kombëtarës kroate të futbollit, Luka Modriç, i cili luan te “madrilenët”, tha sot se Real Madridi mund ta fitojë Ligën e Kampionëve, por sipas tij së pari duhet të fitojnë nesër në Itali kundër Napolit. Real Madrid nesër ...

Read More »

PSG “shkatërron” Barcelonën, Benfica mposht Dortmundin

Paris Saint Germain ka bërë paraqitje mbresëlënëse në sfidën e parë kundër Barcelonës. Djelmoshat e Unai Emery shkatërruan ata të Luis Enrique, duke i mposhtur 4:0 në ndeshjen që u zhvillua në Parc des Princes, të cilët shkojnë në Camp Nou ...

Read More »

Capello: Ancelotti e ka `Champions`-in në ADN

Bayern-Arsenal do të jetë një nga duelet gjigante të fazës së tetësheve në Champions League. Pavarësisht se bavarezët aktualisht kryesojnë në Bundesligë, viti 2017 për ta ka qenë problematik. Kampionët nuk e dominojnë kundërshtarin, vuajnë ndaj ekipeve mbrojtëse dhe kanë ...

Read More »