Sport

Kthesë e papritur, Sergio Aguero qëndron tek Manchester City

Perkunder lajmeve qe mediat dhane se “ai nuk kishte me vend ne skuader” sulmuesi argjentinas Sergio Aguero do të mbetet në Manchester City edhe në sezonin e ardhshëm. Kështu mendon agjenti i tij, Hernan Reguera. Sipas tij, Aguero është shumë ...

Read More »

Luis Enrique i kënaqur me fitoren kundër Bilbaos

Fitorja e Barcelonës kundër Athletic Bilbaos (3-0), ka kënaqur trajnerin e ‘Blaugranave’, Luis Enrique. Tekniku spanjoll pas ndeshjes tha se është i kënaqur me lojën që treguan të përzgjedhurit e tij. Ai lavdëruar skuadrën e tij për performancën e treguar ...

Read More »

Mourinho shet tre lojtarë për ta blerë Griezmann-in

Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho është i vendosur për ta blerë yllin e Atletico Madridit, Antoine Griezmann. Siç shkruajnë mediat britanike, tekniku portugez ka vendosur t’i shes tre futbollistët në mënyrë që ta blejë sulmuesin francez. Kapiteni Rooney, Ashley ...

Read More »

Chelsea mposht Arsenalin, Conte: “Rrahëm” kundërshtarin për titull

Trajneri i Chelseat, Antonio Conte, thotë se është i lumtur me fitoren kundër Arsenalit, pasi që sipas tij, skuadra e tij ‘rrahu’ njëri ndër rivalët kryesore në garën për titull të kampionit. ‘Blutë’ e Londrës sot mposhtën ‘Topçinjtë’ me rezultat ...

Read More »

Mourinho shet tre futbollistë për të blerë yllin e Atletico Madrid

Trajneri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho është i vendosur për ta blerë yllin e Atletico Madridit, Antoine Griezmann. Siç shkruajnë mediat britanike, tekniku portugez ka vendosur t’i shes tre futbollistët në mënyrë që ta blejë sulmuesin francez. Kapiteni Rooney, Ashley ...

Read More »

Messi bën “magji”, Barcelona mund bindshëm Bilbaon

Barcelona ka marrë një fitore të rëndësishme përballë Atletik Bilbaos, pas hapit fals të javës së kaluar ku barazoi me Betisin. Ndeshja u luajt në shtëpinë e katalanasve, ku Barca i shënoi 3 gola Bilbaos.  Kjo fitore ishte mjaft e ...

Read More »

Pele: Neymar, një shkallë më lart se Ronaldo!

Pele ka deklaruar se “ylli” i Barcelonës dhe Brazilit, Neymar, është teknikisht shumë më mirë se lideri i Real Madrid, Cristiano Ronaldo. Ronaldo fitoi për herë të katërt “Topin e Artë” pasi bëri një vit 2016 të shkëlqyer ku triumfoi ...

Read More »

Ky ishte rezultati i kryederbit të fundjavës në kampionatin anglez

Chelsea e ka fituar derbin anglez të kësaj fundjave, duke mposhtur Arsenalin, me rezultat 3-1, të shtunën në ‘Stamford Bridge’, në javën e 24-të të Premier League-s. ‘Blutë’ e Londrës edhe në duel me ‘Topçinjtë’ treguan se nuk janë rastësisht ...

Read More »

Partizani-Vllaznia në “Selman Stermasi”, policia blindon Tiranën

Policia e Tiranes ka shpallur masa te forta sigurie per ndeshjen Partizani-Vllaznia. Burimet zyrtare thane se më datë 05.02.2017, ora 17:00 në Stadiumin “Selman Stërmasi” do të zhvillohet ndeshja e Futbollit ndërmjet ekipeve Partizani – Vllaznia, e vlefshme për Kampionatin ...

Read More »

Terek Grozni fiton me dy gola të Balajt, Berisha jep asist

Shqiptarët janë protagonistë absolut te Terek Grozni. Skuadra ruse vazhdon fazën përgatitore në Rusi, ndërsa fituan 3-1 në miqësoren e luajtur përballë çekëve të Brno-s. Treshja shqiptare, Berisha, Balaj dhe Roshi u aktivizuan në 45 minutat e dyta të lojës, ...

Read More »