Sport

Video- skandali/ Klubi grek e la në dorë të klerikut të ardhmen e Lilës, ja vendimi i priftit të Janinës për lojtarin(Foto)

Lojtari i kombëtares, Andi Lila zgjodhi një mënyrë shumë të mirë për të kërkuar falje për video-skandalin ku tallej me priftërinjtë. Ai i ka zgjidhur problemet me klubin e tij në Greqi. Mësohet se klubi grek e la të ardhmen ...

Read More »

Super-oferta, Bayerni ofron 100 milionë euro për këtë lojtar

Trajneri italian Carlo Ancelotti ka filluar të kërkojë për një sulmues të klasit botëror dhe ai është Yannick Ferreira Carrasco i Atletico Madrid. Ancelotti është gati të ofrojë plot 100 milionë euro për të plotësuar klauzolën e largimit të 23-vjeçarit.

Read More »

Taulant Xhaka me këtë fotografi epike i përgjigjet De Biasit

Futbollisti Taulant Xhaka i ka reaguar menjëherë Gianni de Biasi. Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Gianni de Biasi, i ftuar në ‘Opinion’, ka folur për largimin e Taulant Xhakës nga Kombëtarja Shqiptare, duke e kritikuar për largimin. Por, Xhaka në Facebook, ...

Read More »

France-Spanje, teknologjia shkaterron futbollin

Megjithëse janë vendime të drejta, teknologjia po e shkatërron futbollin. Në miqësoren e djeshme ndërmjet Francës dhe Spanjës na u krijua iluzioni i një ndeshje tenisi ku teknologjia është primare në çdo vendim të gjyqtarit. Tabloidi britanik “The Sun” ka ...

Read More »

De Biazi tregon përplasjen me Xhakën, mesazhet dhe a do të kthehet në kombëtare?

I ftuar në emisionin Opinion trajneri i kombëtares De Biasi ka folur vecc të tjerash edhe për Taulant Xhakën. Sipas De Biasit jo se Xhaka nuk e zgjodhi kombëtaren e Zvicrës, por Zvicra nuk e zgjodhi atë. Po ashtu De ...

Read More »

Federata shqiptare me vendim të madh për Taulant Xhakën

Sekretari i Federatës shqiptare të Futbollit, Ilir Shulku ka një lajm të madh për Taulant Xhakën. Sekretari i Federatës shqiptare të Futbollit, Ilir Shulku ka thënë se Taulant Xhaka i ka dyert e hapura për rikthim në Kombëtaren shqiptare. Xhaka ...

Read More »

FIFA i paguan 1 milionë euro për shkak të lëndimit

Operacioni i ligamenteve të gjurit për shkak të lëndimit të rëndë në takimin Estoni-Kroaci, si pasojë e të cilit Marko Pjaca do të jetë jashtë terrenit gjashtë deri në tetë muaj, do të bëjë që FIFA t’i paguajë futbollistit kroat ...

Read More »

Cikalleshi: Kjo është humbja që prishi balancat në Kombëtare

Sokol Cikalleshi luajti si titullar ndaj Italisë, ku zhvilloi një lojë mjaft pozitive. Ai mori vlerësime nga mediat italiane. Ndërkohë, ndaj Bosnje Hercegovinës, në miqësore, kavajasi kuqezi u aktivizua si zëvendësues. Ashtu si shokët e skuadrës, “Cika” është i dëshpëruar ...

Read More »

Hafizi shpërthen ndaj De Biasit: Kujton se jemi budallenj

Katër humbjet radhazi të Shqipërisë mund të përtypen disi me vështirësi nga ndonjë tifoz i thjeshtë kuqezi, por jo nga ish-trajneri i kombëtares sonë, Astrit Hafizi. I njohur si një nga kritikët më të ashpër të mënyrës së punës së ...

Read More »

“Heroi” i Beogradit mbështet rebelët e Palermos dhe del hapur: De Biazi, largohu!

Ballist Morina, ose i njohur ndryshe si “heroi” i Beogradit më datë 14 tetor 2014 me banderolën “AUTOCHTHONOUS” të flutuar me dron mbi stadium, ka reaguar ashpër ndaj trajnerit të kombëtares shqiptare, Xhani De Biazi, pas humbjes 1-2 të pësuar ...

Read More »