Soft

Kush është “mashtruesi” nga Kosova që vodhi rëndshëm shqiptarët dhe jeton mes nesh?

Skemat piramidale në Shqipëri nisën aktivitetin e tyre në vitin 1991. I pari ishte Hajdin Sejdia, ish këshilltar ekonomik i ish-kryeministrit Nano. Ai u arratis në Zvicër me disa milion dollarë. “Sejdia, një mashtrues nga Kosova vijon të jetë edhe ...

Read More »

Fëmija po i vdiste nga kanceri, nëna rrezikoi duke i dhënë kanabis. E pabesueshme ajo që ndodhi më pas

Kanceri cdo vit po vret mijëra njerëz në të gjithë botën, pasi kura nuk është gjetur. Një çift britanik ia arriti që të shpëtonin djalin e tyre adoleshent, me një kurë jashtë protokollit mjekësor.

Read More »

Shokuese/ Burri hëngri 40 thika pasi i pëlqente shija e tyre

Një ngjarje mjaft e cuditshme është raportuar në Indi, ku një burrë i është nënshtruar një operacioni urgjent pas gëlltitjes së 40 thikave metalike 42-vjeçari Jarnail Singh, u paraqit në një spital në Indi disa ditë më parë, me dhimbje ...

Read More »

Surprizohuni! Forma e hundës suaj tregon shumë për personalitetin që keni

Një studim së fundmi bazuar në disa mite të vjetra shpreh se forma e hundës suaj tregon shumë për personalitetin tuaj.

Read More »

E rëndë në Këlcyrë, nxënëset kapen për flokësh, reagimi i shokëve do t’ju lerë pa fjalë (Video)

Një ngjarje aspak etike ka ndodhur ditën e sotme në Këlcyra, ku dy vajza në gjimnazin Sejfulla Malshova zihen me njëra- tjetrën për flokësh.

Read More »

Kuroni aknet, njihuni me maskën ‘’magjike’’ që do t’ju shpëtojë

Harrojini kremërat, njihuni me maskën që do t’ju shpëtojnë nga njollat në fytyrë, aknet, puçrrat. Ekzistojnë një sërë faktorësh që ndikojnë në shëndetin e lëkurës, ashtu si dhe një numër të pafund kurash për këtë shqetësim. Edhe pse në treg ...

Read More »

‘’Budallenjtë e bëjnë më mirë’’, mitet për seksin që shokuan të gjithë

Disa mite mbi seksin të zbuluara së fundmi kanë shokuar të gjithë. Lexojini: “Vagina dentata” Miti i vaginës me dhëmbë është të paktën nga ana anatomike një gjepurë. Megjithatë, “Vagina dentata” ekziston që në historitë e lashta të indianëve. Sipas ...

Read More »

Lexoni çdo produkt që përdorni, ose… do t’a pësoni si kjo vajzë që mbeti pa flokë (Foto)

Një ndodhi mjaft e rëndë dhe qesharake është raportuar në Masaçusets, ku një vajzë u tregua e pakujdesshme duke përdorur një produkt që i kushtoi flokët.

Read More »

Ruhuni nga femrat në rrjetet sociale, ja mashtrimi i tyre

Në internet tashmë mashtrimet janë bërë trendi. Tribuna Channel mëson se grupe kriminale nga rrjetet sociale Linkedin dhe pjesërisht nga Facebook, po fusin në kurthe kryesisht burra të martuar për t’i shantazhuar më pas. Rolin kryesor në këto kurthe e ...

Read More »

Njihuni me trukun që do t’ju shpëtojë jetën, kurrë më nuk do të lodheni me hekurosjen e rrobave

Një këshillë mbi hekurosjen e rrobave vjen nga amvisat nga Azia. Mësohet se ato kanë zbuluar një truk që do t’ju shpëtojë jetën.

Read More »